Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

virtuemart "spropitné"

13. kvě 2021 16:09 #144340
Odpověď od Cony
Moderátor

Ernst napsal: Nějaký ten trigger pro zobrazení by jsi věděl?

To bys musel přes Javascript. A záleží pak jakých ckeckout používáš, jestli ten standardní z VM, nebo nějaký OPC.
Já tohle neřešil, dýžko se zadává až jako poslední a nechtěl jsem aby kvůli tomu ještě uživatel znovu čekal na překreslení stránky.

Ernst napsal: existuje nějaký návod?

Třída n3tDebug používá interně \Tracy\Debugger . Návod přímo k tomu pluginu do Joomly zatím není.
Poděkovali: Ernst

13. kvě 2021 22:05 - 13. kvě 2021 22:06 #144350
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
to je jasný že přes js, jen jsem myslel nějaký trigger který funkcí zavolá javascript.

Stačí mi to pro standardní košík bez opc

14. kvě 2021 02:00 #144351
Odpověď od Cony
Moderátor
No pak asi jednoduše onchange na tom inputu pro zpropitný...

17. kvě 2021 13:16 #144372
Odpověď od Ernst
Joomla Expert

Cony napsal: No pak asi jednoduše onchange na tom inputu pro zpropitný...


nevím, zda by to stačilo, mělo by se to přepočíst i při změně množství v košíku, protože se spropitné zadává v procentech, ale tohle nechávám stranou, není nutné vidět tu hodnotu v košíku.

Základ mám hotový, až to bude komplet, napíšu to zde nebo do článku pro ostatní zájemce.

Mám ale problém, kam uvést hodnotu spropitného.
Code:
$spr = (int)$order->tip / 100 * $order->order_salesPrice; $order->order_total += $spr;
Mi správně zvýší celkovou částku o to spropitné.
Nemohu však použít $order->order_billTaxAmount = $tip;, protože se zde pracuje s DPH a byl by v tom zmatek

Vytvořil jsem si vlastní daň TaxBill jako daň +, ale když do ní zapíšu spropitné, neuloží se, zůstane (nebo se přepíše) původní hodnota zadaná v dani.

Navíc mě udivuje, že ji nemohu ani uvést do poznámky objednávky,
Code:
$order->customer_note = $spr;
mi to do poznámky nezapíše

Nemáte někdo nápad, jak z toho ven?

18. kvě 2021 14:50 #144373
Odpověď od Cony
Moderátor
Nemám teď čas to zkontrolovat, tak jen z hlavy
- pokud si pamatuju dobře, order_billTaxAmount právě DPH neobsahuje, je to daň na objednávku, nebo jak tomu ve VM říkají, prostě něco co v ČR neexistuje, proto jsem to použil a jen přetextoval, abych nemusel upravovat hromady šablon
- šlo by samozřejmě přidat si políčko do databáze, nebo možná radši samostatnou tabulku a zapisovat hodnoty tam. Zobrazení by pak ale asi bylo složitější, buď úpravou šablony, nebo nějakým VM pluginem (ale tím si nejsem úplně jistý), to už se ale začíná nebezpečně blížit tomu obecnýmu řešení :)
Poděkovali: Ernst

18. kvě 2021 15:10 - 18. kvě 2021 15:15 #144374
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Bohužel $order->order_billTaxAmount právě obsahuje hodnotu DPH. Kdybych k ní spropitné přičetl byl by to zmatek, to nejde.

Vytvořil jsem si vlastní daň (TaxBill). V pluginu ji naplním spropitným, mám ji správně v orders.php v $_orderData, ale do objednávky se mi neuloží tato, ale ta původní (před změnou v pluginu).

jen pro zajímavost, kód je takhle:
Code:
public function plgVmOnUserOrder(&$order) { var_dump($order); $dane = json_decode($order->order_billTax); foreach ($dane as $key => $dan) { if ($dan->calc_name == "Spropitné") { $spr = (int)$order->tip / 100 * $order->order_salesPrice; $order->order_total += $spr; $dane->{$key}->result=$spr; $dane->{$key}->calc_value=$spr; $order->order_billTax = json_encode($dane); } } return true; }

Powered by Fórum