Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Virtuemart versus PhocaCart

18. bře 2021 16:08 #143993
Virtuemart versus PhocaCart od Sylvie
Nováček
Dobrý den,

prosím pěkně :-) Byl by ochoten mi tady někdo stručně vysvětlit zásadní rozdíly, pro a proti: Virtuemart versus PhocaCart.
Sympatičtější mi je PhocaCart, ale je něco co neumí, nějaké nevýhody?
Jedná se mi o menší e-shop, který bude na Astroid Framework.

Pokud se tento dotaz sem nehodí, tak se omlouvám smažu.
Děkuji za váš čas.

Sylvie

18. bře 2021 18:04 #143994
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

tady by asi byl lepší opačnej postup, a to kdyby jsi napsala, jaké funkce budeš potřebovat a my pak můžme říct, ten to umí, ten ne, atd. atd.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

21. bře 2021 21:53 #144013
Odpověď od Sylvie
Nováček
Ahoj,

díky! Čekám na vyjádření zákazníka. Přiklání se spíše k VM na základě vlastního průzkumu.

Jak si to procházím, zdá se mi, že bez "speciální" šablony pro VM se neobejdu? Po několika letech jsem nyní v rámci testování VM nainstalovala a šablona v administraci a výchozí šablona ve frontendu jsou jaksi nicmoc.
test.vnitrnivesmir.cz/index.php/about-us/product-attributes

Nemáte někdo prosím nějaký tip, kde stáhnu nebo koupím něco pěkného, jednoduchého, osvědčeného, použitelného?

Dělám nyní weby pomocí Astroid Framework a šablony s JD PB ( www.joomdev.com ). Ale s tím si na VM asi nevystačím, že?
Děkuji...

22. bře 2021 06:54 - 22. bře 2021 07:30 #144016
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Ale s tím si na VM asi nevystačím, že?


Jednoduchým kliknutím zjištěno za 10 sekund:
www.joomdev.com/products/templates?tag=Virtuemart

Poslední šablona vyšla Last updated: 03 Sep 2020. Mezitím prošel VM bouřlivým vývojem.

Já používám šablonu od Joomlart ve verzi T4 blank, kde je jen základní boostrap 5 == prázdná šablona, vše ostatní se graficky a programově upraví podle grafického návrhu == nepoužíváme žádnou již vytvořenou nebo existující šablonu.
Výsledek by byl hodně podobný tomu co máte již nyní.

Například zde:
venturesbookscz.easy.minion.cz - vidíte základní systémovou J3 šablonu po migraci dat z J25 těsně před instalací T4 blank a aktualizací aplikací.
venturesbooks.cz - původní web na vlastní šabloně EasyPeasy (upravená prázdná šablona Afterburner od rockettheme.com/ )

Ale rozumím, že u zákazníků, kteří mají omezený rozočet, je lepší varianta šáhnutí pro již existující šablonu. Na druhou stranu zakoupením šablony získáte support, který by Vám mohl, pokud chce, pomoct s případnými chybami.

BTW:
Nechávat index.php v URL je základní začátečnická chyba - opravte si to v nastavení Joomla a zapnutím httacess.
(find on google)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

22. bře 2021 11:12 #144017
Odpověď od Sylvie
Nováček
Dobrý den Rudolfe, díky, vyzkouším šablonu od JD (pod svícnem je tma... :-))
Učím se každým dnem.

Jsem zaměřena na cílovou skupinu klientů, kteří mají menší rozpočet, kteří potřebují sympatickou, jednoduchou, funkční prezentaci.

BTW: děkuji, tohle vím, to jsem si instalovala v rychlosti jen jako pokus, abych viděla, jak to vypadá...to samozřejmě budu ještě vše ladit.

Vážím si Vašeho času, hezký den.

22. bře 2021 12:35 #144018
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Jsem zaměřena na cílovou skupinu klientů, kteří mají menší rozpočet, kteří potřebují sympatickou, jednoduchou, funkční prezentaci.


Nezapomínejte, že pro začátek to stačí.
Pokud ale chcete aby web splnil všechny možné nové požadavky, budete muset stejně dospět k úpravám šablony a instalovaných aplikací.

Optimalizace takové šablony mohou zabrat klidně i desítky hodin. Někdo to řeší pluginy (např JSpeed).
Ale například zrovna nyní nám výrobce pluginu JSpeed na zakázku upravuje naše šablony, aby nám korektně fungoval
- trusted shop plugin
- smartsupp chat plugin
- pagespeed modul on the apache server

a dlaší instalované rozšíření.

Takže ano, začátek ok, ale neusnout na vavřínech .)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum