Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Srovnávací tabulka

09. bře 2021 11:00 - 09. bře 2021 11:01 #143904
Srovnávací tabulka od Slaine
Uživatel
Zdravím a prosím o radu,

Hledám rozšíření pro joomla, které by umožnovalo výběr dat z database joomly pomocí výběrových polí a jejich následnou prezentaci ve formě tabulky (srovnávací tabulky).

Například budu mít v databázi tabulku jízdních kol (table.Kola), která bude obsahovat název kola, typ kola, barvu kola a výbavu kola.
Pomocí prvního výběrového pole „Typ kola“ vyberu například „horské“. Výběrové pole mi nabídne všechny typy kol, z tabulky jízdních kol na základě query (např. select discount TypKola from table.Kola)
V druhém kroku budu vybírat barvu. Výběrové pole „Barva kola“ mi již nabídne pouze barvy „horských kol", z tabulky jízdních kol na základě query s parametrem (např. select discount BarvaKola from table.Kola where TypKola = “parametrTypKola“. Vyberu např. červené.
A konečně po výběru barvy kola se mi zobrazí srovnávací tabulka se jmény a výbavou všech červených horských kol.

Existuje vůbec něco takového v rámci Joomla?

09. bře 2021 11:26 #143905
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Co vím tak neexistuje.

Otázka je jak máte připravené tabulky a kde to chcete zobrazovat?
- na eshopu
- jako katalog?

Podle men si musíte naprogramovat vlasntí komponentu s jasnou představou struktury tabulek a formulářů a view

Existují automatické aplikace na generování komponenty:
extensions.joomla.org/extension/component-builder/

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

09. bře 2021 13:32 #143906
Odpověď od Cony
Moderátor
Ne "select discount" ale "select distinct" :)

Otázkou ale opravdu je, kde ty data máte, nebo co s nimi dál chcete dělat. Pokud eshop, zkuste mrknout na rozšíření toho eshopu, nějaké filtrační moduly nebo něco pod. obvykle nabízí, zobrazení "porovnání" by pak šlo řešit např. výpisem vlastních polí, popř. poupravením výpisu kategorie.

Pokud články s vlastními poli, výpis by šel řešit poupravením zobrazení kategorie, filtrování např. poupravením modulu články z kategorie.

Component Builder je zajímavá věc pro rychlý start, ale když jsem jej jednou zkusil použit na trochu rozsáhlejší komponentu, stejně jsem nakonec skončil tak, že většinu předgenerovaného kódu jsem přepisoval. I když místy asi jen z důvodu že "se mi nelíbil" :D

09. bře 2021 13:37 - 09. bře 2021 13:39 #143907
Odpověď od Slaine
Uživatel
Děkuji za nasměrování,

tabulku mám v MySql databazi joomly, data si tam jednorázově nahraji.

Fungovat by to mělo jako katalog, ze kterého se na základě výběru zobrazí výsledky ve formě tabulky.

Bohužel nemám moc volné kapacity na studování a programování celé komponenty, proto hledám něco už hotového, co by se dalo k těmto účelům použít.

Jasně "distinct" :)

09. bře 2021 13:38 #143908
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Cony napsal: Component Builder je zajímavá věc pro rychlý start, ale když jsem jej jednou zkusil použit na trochu rozsáhlejší komponentu, stejně jsem nakonec skončil tak, že většinu předgenerovaného kódu jsem přepisoval. I když místy asi jen z důvodu že "se mi nelíbil" :D


Souhlasím, je to jako použít wix a pak se rozčilovat nad hromadou balastu v kódu a že je web pomalý.
Pro začátek a pochopení fungování to stačí, pro opravdové nasazení na prodejní web je lepší si naprogramovat komponentu self.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

09. bře 2021 13:42 #143909
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Jak psal Cony,

použijte již předdefinované vlastnosti Joomla.

Zde (jen pro katalog) by se nabízela varianta:

- co produkt to článek s vlastními poli
- použít již existující filtrovací modul na základě nadefinovaných polí - s úspěchem používám JA MegaFilter.

Ukázku funkcionality můžete například vidět zde:
venturesbooks-new-cz.easy.minion.cz/prod...arson/materske-skoly

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum