Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zobrazování na Facebooku

28. úno 2021 10:43 #143846
Zobrazování na Facebooku od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Potřebovala bych poradit, jak to udělat, když vložím adresu jedné stránky z mého webu na Facebook, tak aby se tam zobrazil obrázek, který chci já a ne který si někde vybere Facebook. Většinou nakonec nezobrazí žádný obrázek a ten příspěvek je na nic. Ve Wordpressu stačilo ke každé stránce nastavit jaký obrázek má pro Facebook, ale v Joomle si s tím nevím rady. Když to shrnu - použiji-li do příspěvku na Facebooku nějakou adresu z mého webu, tak jak to udělat, aby tam byl obrázek, který určím já. Pokud ho tam přidám přímo na Facebooku, což není problém, tak ten příspěvek ale je o něčem jiném. Je to jen obrázek a kliknutím na něj není odkazováno na tu stránku. Nechci to dělat tak, že zadám nějaký obrázek a do příspěvku napíšu adresu, na kterou oni musí kliknout. Je na to třeba nějaký plugin?

28. úno 2021 11:18 - 28. úno 2021 11:40 #143848
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Musíte mít na webu kódy typu
og:xxxxxx == tzv. Open Graph meta značky

Ty dodáte pomocí pluginu, ano.
Zkuste použít rozšíření českého výrobce - Phoca -> Phoca Open Graph

Ten by měl zaručit vybrání prvního obrázku ve článku == ne toho co si vyberete, ale určitě tam obrázek vloží vždy.
A možná při vkládání odkazu na facebook by Vám to právě mělo dát vybrat jaký obrázek chcete vložit - tak to dělá mě.

Nebo se porozhlédněte na joomla extensions po nějakém open graph pluginu.

No a možná se ozve Honza a dá vám ještě lepší informace :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. bře 2021 08:15 #143923
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Super !!!! Funguje přesně jak potřebuji, jsem nadšená, děkuji za radu.

Powered by Fórum