Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Černý pruh v obrázku slideshow

14. úno 2021 19:25 #143716
Černý pruh v obrázku slideshow od Miroslav Čábelka
Návštěvník
Dobrý den,
využívám Joomla 3.9.24 a šablonu Protostarplus pro tvorbu obecních stránek.
Vyměnil jsem obrázek v slideshow a všude, kde využívám jDownloads Version 3.9.7.2 se v obrázku objevil černý pruh. Nemáte někdo nápad, jak ho odstranit.

V pohodě je to zde: www.obec-krakovany.cz/
S pruhem např. zde: www.obec-krakovany.cz/uredni-deska/category/3-edeska

Před výměnou obrázku bylo vše v pohodě. Pokud nahraju zpět původní obrázek, u kterého pruh před výměnou nebyl, tak pruh přesto zůstává.

Díky.

14. úno 2021 23:08 #143717
Odpověď od Cony
Moderátor
Šablona Vám v základu nenahrává bootstrap.css, ale na podstránce úřední desky se tento styl nahraje. Ten způsobí ten černý pruh.
Teoretické řešení by mohlo být vytvořit prázdný textový soubor, pojmenovat jej bootstrap.min.css a nahrát jej do složky /templates/protostarplus/css/jui (pokud neexistuje, vytvořte ji).

Otázkou ale je, zda se pak úřední deska zobrazí správně.

Pokud ne, druhou variantou by bylo upravit šablonu a doplnit např.
Code:
#myCarousel .carousel-caption { display: none; }
na konec souboru /templates/protostarplus/css/template.css (před změnou si udělejte zálohu toho souboru).

15. úno 2021 21:40 #143719
Odpověď od Miroslav Čábelka
Návštěvník
Dobrý den,
díky. Doplnil jsem do template.css váš kód a pruh zmizel.

Stránka úřední desky je oproti např. podstránce nebo jiné stránce, která nevyužívá jDownloads, mírně poodskočená od slideshow obrázku, ale nijak to nevadí. Kdybyste náhodou měl nápad, jak toto poodskočení odstranit, tj. aby mezera mezi obrázkem slideshow a obsahem pod ním byla všude stejná, bylo by to přímo skvělé. Ale jak jsem psal není to úplně důležité.

Ještě jednou moc díky za pomoc.

15. úno 2021 22:04 #143720
Odpověď od Cony
Moderátor
Opět do CSS šablony dejte
Code:
.carousel { margin-bottom: 0; }

16. úno 2021 09:48 #143721
Odpověď od Miroslav Čábelka
Návštěvník
Díky, moc. povedlo se. :-)

Powered by Fórum