Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

dropdown menu

27. led 2021 11:32 - 27. led 2021 11:32 #143619
dropdown menu od Ernst
Joomla Expert
Dobrý den
nevíte někdo o nějakém modulu menu, které by ukazovalo jen název menu a položky by se teprve při kliknutí rozbalily dolů (dropdown)

27. led 2021 18:58 #143620
Odpověď od Cony
Moderátor
No je to spíš otázka šablony, pokud je založena na Bootstrap, šel by využít Dropdown , nebo Collapse (nepochopil jsme přesně jak to má vypadat).

Popř. bych zkusil pohledat JED na různé moduly "Mega Menu", ty to obvykle umí, otázkou je, jak sednou do šablony a jestli to není "a kanónem na vrabce".
Poděkovali: Ernst

29. led 2021 17:28 #143628
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
ono to má být tak, že ve výchozím zobrazení je vidět jen název menu a ne položky menu. Ty se rozbalí až po kliknutí na název menu.
Na první pohled je to jednoduché, ale pokud chci použít klasický menusystem joomly (ne html kód) tak mě jednoduché řešení nenapadá. Jedině si udělat přepis modulu menu.

29. led 2021 17:37 #143629
Odpověď od Cony
Moderátor
No je to spíš na přepis chrome funkce pro vykreslení modulu (v šabloně soubor html/modules.php), pak v administraci bude možnost u konkrétního modulu zvolit tento nový typ, tj. může to fungovat nejen pro menu ale pro cokoliv...

Funkčnost je vidět přímo v šabloně Beez3 - v tom souboru html/modules.php je to funkce modChrome_beezHide, akorát tam to není řešeno pomocí Bootstrap, ale vlastním skriptem.

30. led 2021 11:09 #143633
Odpověď od Cufe
Admin

Ernst napsal: ono to má být tak, že ve výchozím zobrazení je vidět jen název menu a ne položky menu. Ty se rozbalí až po kliknutí na název menu.
Na první pohled je to jednoduché, ale pokud chci použít klasický menusystem joomly (ne html kód) tak mě jednoduché řešení nenapadá. Jedině si udělat přepis modulu menu.

Miro, mně to připomíná offcanvas menu, princip toho bys nechtěl použít?

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

30. led 2021 15:25 #143635
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Code:
Miro, mně to připomíná offcanvas menu, princip toho bys nechtěl použít?
ano je to něco trochu takového, jen se to neřídí viewportem

Powered by Fórum