Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Gallery - nastavení zobrazení kategorie

02. led 2021 19:31 #143464
Zdravím,
nevím jestli se ptám ve správné kategorii ale stáhl jsem si poslední verzi PG pro Joomla 3.9.... a trápím se s nastavením zobrazení. Díval jsem se na demo stránky této komponenty pro Joomla 3.... a nějak nemohu dosáhnout stejného nebo podobného vzhledu jako na uvedeném demu (snímek v příloze). Používám poslední verzi joomla 3.9.23 a PG 4.3.18. Zobrazení galerie mám nastaveno v šabloně pomocí PG modulu. A tak nevím jestli jsem schopen pomocí tohoto modulu dosáhnout požadovaného zobrazení. Co jsem četl dokumentaci a dělal různé pokusy tak se nedaří. Bylo by možné získat nějaký postup jak tohoto zobrazení dosáhnout?
Předem děkuji za odpověď.
Přílohy:

02. led 2021 21:59 - 02. led 2021 22:13 #143465
Odpověď od Bong
Moderátor
Je to jednoduché. Nastavte si:

Možnosti Phoca Gallery - záložka Zobrazení kategorií - Mozajkový efekt (kategorie): ANO

Ideálně si nainstalujte i češtinu pro PG a doporučuji i plugin Phoca Filter Options System Plugin. Ten vám umožní rychle vyhledat potřebný parametry v nastavení složitějších a rozsáhlejších komponent.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. led 2021 23:20 #143466
Odpověď od Mirek
Začátečník
Děkuji za reakci. Češtinu pro komponentu i modul mám. Zkoušel jsem i to nastavení co píšete ale marně. Těch pokusů s různým nastavením už jsem za 2 dny provedl celkem dost ale nedaří se. Nevím jestli na to zobrazení nemá vliv použitá šablona nebo CSS styl PG. Nezkoušel jsem variantu s default šablonou Joomly. Těch nastavení v PG je celkem dost a podle dokumentace je pro laika těžko se orientovat co a jak nastavit. V příloze je obrázek jak to vypadá po nastavení jak píšete....
Přílohy:

03. led 2021 01:00 - 03. led 2021 01:08 #143467
Odpověď od Bong
Moderátor
Z obrázku toho moc vidět není. Lepší by byl odkaz na stránky.

Kolik máte založených kategorií? Není to náhodou stránka zobrazení kategorie?
Na obrázku z Phoca je totiž Stránka zobrazení kategorií a ne jen jedné kategorie. Tedy položka menu Phoca Gallery » Seznam kategorií (detail kategorie)
Také je u Mozajkový efekt (kategorie) bublinová nápověda, co máte mít povoleno.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. led 2021 10:21 - 03. led 2021 10:23 #143468
Odpověď od Mirek
Začátečník
Kategorie mám takto... 2 hlavní potom podkategorie podle počtu sezón, potom v každé sezóně počet kol no a nakonec jsou fotky v jednotlivých kolech. Jak už jsem psal modul mám nstaven takto: Odkaz modulu (odkaz na kategorie), Typ modulu (mozaika).
Jedná se o web badmintonové ligy. V současné době se tvoří nová verze na nové joomle ( odkaz je tady ) Pokud by jste byl ochotný můžu poskytnout přístup do administrace. V menu jsou 2 položky 1 galerie je zobrazení pomocí modulu a 2 phoca je zobrazení galerie pomocí položky v nabídce Main menu.
Děkuji za reakci.

03. led 2021 12:55 - 03. led 2021 12:59 #143469
Odpověď od Bong
Moderátor
Hezké stránky.

Ale jak jsem psal. Na Phoca to je nastavení a zobrazení komponenty a ne modulu. Tedy ve vašem případě by to byla položka menu test.kabal.cz/index.php/phoca
Code:
index.php?option=com_phocagallery&view=categories
Ale ani tam nemáte zobrazeno správně. Takže je potřeba povolit použití mozajkového efektu na stránce kategorie

Možnosti Phoca Gallery - záložka Zobrazení kategorií - Mozajkový efekt (kategorie): ANO

Mějte na paměti, že musí být vytvořeny další náhledy, tedy povolena volba:

Možnosti Phoca Gallery - záložka Náhledy - Vytváření dalších náhledů: Vše

a neměli byste používat externí obrázky (Picasa, Facebook).

Pak třeba začne fungovat i ten modul.

Také to strašně moc zanořujete podkategoriemi. Možná je lepší prostě vytvořit vždy kategorii (např. Turnaj 2020) a fotky od sebe prostě odlišit titulkem (1. kolo, 2. kolo,... - to lze zadat pro všechny naráz při hromadném nahrávání). Takhle než se uživatel prokliká a najde co hledá, tak ho to omrzí.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Mirek

Powered by Fórum