Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart - vlastní pole

20. lis 2020 11:23 #143238
Virtuemart - vlastní pole od xunil
Zkušený uživatel
Zdravím, tak nějak jsem se zamotal do variant produktu u Virtuemart
Jaký je rozdíl mezi u vlastního pole mezi:
Multi varianta
Generická varianta produktu
Obě vlastní pole na první pohled dělají totéž. Multivarianta je omezena na 5. (Můžete vytvořit až 5 úrovní dělení.)
Co je dobré použít na co?
Díky za osvětu

20. lis 2020 11:40 #143239
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Ah,...
Multi varianta je pro více kombinací např. barvy a rozměru.

20. lis 2020 16:56 #143243
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Ještě dotaz
Pokud mám velikost 10, 11, 12, 13
a rodič je velikost 10 ale ten se již prodávat nebde tak co pak?
Zvolit rodiče univerzál, ale pak po kliknutí na produkt je defaultně vybraný rodič bez ceny a bez vyzvání zvolte variantu.
U multi varianty je již u druhé možnosti "vyberte"

20. lis 2020 22:45 #143248
Odpověď od Cony
Moderátor
Velikosti jsou ve VM trochu osina v řiti. Historicky se dělaly pomocí generické varianty, pak se přešlo na Multivarianty, ale generické varianty se tam nechaly, aby se lidem usnadnil život :) Aby toho nebylo málo, lze řešit varianty ještě pomocí různých pluginů, např. Stockable Custom Fields . Ty používám obvykle já, přišli nejsrozumitelnější.

Můj přístup je obvykle - hlavní produkt bez velikosti, nejde objednat, varianty s velikostmi.

21. lis 2020 21:47 #143264
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Multivarianta je divná. Pokud již mám potomky, a ve vlastní ch polích přidám multivariantu, tak u produktu je vybran rodič (který záměrně nejde zakoupit. To ale může být pro lidi matoucí.

Dle návodu na:
docs.virtuemart.net/tutorials/product-cr...21-multivariant.html
se píše:
The first row in the table is the parent. When the parent has a valid selection that means all dropdowns have a valid value, then the parent is orderable, but if not, then the parent is not orderable and the dropdown will show something like "Choose an option"
To ale vyhodí tuhle chybu:
vmError: VmTableData Jméno v záznamu chybí! Nelze uložit záznam bez Jméno.
vmError: You are not an administrator or the correct vendor, storing of product cancelled

Pokud si vytvořím rodiče bez ceny. a Přidám multivariantu a pomocí ní přidávám potomky, pak již na webu je "vyberte" což už je lepší než když tam je jen rodič bez košíku.

Powered by Fórum