Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Responzivní zobrazení

18. zář 2020 11:03 #142953
Responzivní zobrazení od Dante112
Uživatel
Ahoj,

mám vytvořený web pro zobrazení na PC a hledám co nejjednodušší řešení jeho responzivního zobrazení. Moje ideální představa je, abych měl možnost ovlivňovat podobu webu pro počítače a pro mobilní zařízení nezávisle na sobě. Pokud by se pro mobilní zařízení daly například jen skrýt/přesunout obrázky a pozadí webu, taky by to bylo řešení.

Zkoušel jsem různé pluginy i kódy zde z fóra, ale nic nepomohlo.

Testovací verze: jezirkodoma.cz.webx5.d2.cz/

Díky za rady

18. zář 2020 11:10 #142954
Odpověď od Dante112
Uživatel
Šablonu jsem zdědil po bývalém kolegovi a bohužel nedokážu zjistit, jestli je responzivní nebo ne. Existuje nějaký způsob, jak to poznat?

18. zář 2020 11:37 #142955
Odpověď od Cony
Moderátor
Jednoduše, vemte myš a zmenšete si okno prohlížeče. Pokud se stránky přizpůsobí nové velikosti okna, máte responsivní šablonu.

Jinak řešení pomocí pluginu nehledejte. Responsivní musí být právě šablona, konkrétně CSS šablony.

18. zář 2020 11:43 #142956
Odpověď od Dante112
Uživatel
Prostý text na stránce se přizpůsobí, ale například fotky v tabulce už ne. Proto hledám nějaký způsob, jak je na mobilních zařízeních zobrazovat jinde, případně skrýt. To samé i s pozadím, které se posouvá a deformuje tak vzhled webu.

18. zář 2020 12:05 #142957
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
tomu se říká úprava šablony, úprava obsahu....

nejjednodušší řešení je prostě to odmakat na webu:
- zvolit rsponsivní šablonu
- nainstalovat
- upravit obsah - tabulky a předělat na něco jiného

Kouzelné tlačítko neexistuje

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

18. zář 2020 12:46 #142958
Odpověď od Dante112
Uživatel
Nechci kouzelné tlačítko. Chci jen funkcionalitu, která uživatelům na mobilním zařízení zobrazí jiný obsah (přesunuté obrázky, jiné pozadí), než uživatelům na PC. Ve Wordpressu něco takového možné je, tak jsem myslel, že to umí i Joomla.

Powered by Fórum