Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phocagallery - nelze vytvořit náhledy

28. srp 2020 14:20 #142860
Phocagallery - nelze vytvořit náhledy od Martens
Návštěvník
Ahoj, mám problém s vytvořením náhledů u Phocagallery - nefunguje to ani při hromadném nahrávání obrázků, ani při ručním spuštění přegenerování náhledů.

U dřívější verze Joomly 3.9.20 to ještě šlo, po aktualizaci na verzi 3.9.21 už nee. Verze Phocagallery je 4.3.18.

Problém nejede jak na hostingu Wedosu, tak ani na WAMP serveru po stažení zálohy. V logu Joomly taky nic nevidím (resp. se log nevytvořil vůbec - nastavený je správně). Tím, že to nejede ani na WAMPu pod Windowsem, tak to s právy souviset moc nebude.

Dá se zjistit ještě jiným způsobem, co je příčinou toho, že se náhledy nevytvořily?

jak ten stav vyřešit? Zkusím ještě downgrade Joomly na 3.9.20.

Díky za každe nakopnutí správným směrem.

Díky

28. srp 2020 15:33 - 28. srp 2020 15:35 #142862
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Ahoj,

kdysi jsem taky na tohle narazil. Ale pak jsem zjistil, že mám zablokovaná vyskakovací okna v prohlížeči :)
V nové verzi Joomly jsem to ještě nezkoušel, ale ten prohlížeč vyzkoušet je chvilka.

28. srp 2020 15:54 #142863
Odpověď od Martens
Návštěvník
To mne taky napadlo, pop-up okna mám sice blokované, ale dal jsem web do výjimky, ale neúspěšně. Nepovedlo se to ani když jsem úplně vypnul blokaci pop-up.

Jinak downgrade na starší verzi Joomly (3.9.20) byl bez efektu a ani downgrade Phoca gallery nebyl účinný.

Napadá, prosím, někoho dalšího něco? Ještě zkusím PG odinstalovat a znova nainstalovat.

Díky

28. srp 2020 16:21 #142864
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, a klasiku jsi vyzkoušel?

- zapnout zobrazování chyb
- zapnout Debug mode
- podívat se do Javascript konzole, jestli např. nějaká Javascript chyba nebrání v něčem?

Co přesně znamená "nefunguje" - zastavení skriptu? nebo bez odezvy? případně standardní redirect na stránku s nějakou hláškou?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

28. srp 2020 18:24 #142865
Odpověď od Martens
Návštěvník
Tak ani zapnutí zobrazení chyb moc světla nepřineslo.

Žádná chybová hláška - ani při odblokování pop-up oken prostě nevyskočilo okno s tou holandskou uličkou pro generování náhledů - chvilku se točí kolečko místo favicon (jako, že něco dělá) a celé to skončilo s hláškou, že náhledy byly úspěšně vytvořeny.

V Javascript consoli jsou jen chybové hlášky na 404 (neexistující thumb soubory při vykreslení seznamu obrázků) - to je ale už jen důsledek.

Klidně udělám i přístup na FTP (nebo i do administrace webu) - pokud by měl někdo chuť se v tom pošťourat.

28. srp 2020 19:23 #142866
Odpověď od Martens
Návštěvník
Tak vzhledem k malému rozsahu fotogalerie jsem šel násilnou cestou a Phoca gallery kompletně a znova nainstaloval a jede to.

Powered by Fórum