Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

MySql vytvorenie grafu

24. kvě 2020 21:25 #142459
MySql vytvorenie grafu od Katar501
Zabanovaný
Ahojte,

mám MySQL tsbuľku do ktorej ukladám rôzne údaje npr (aktuálna teplota,atmosferický tlak . . .

Rád by som to dal do nejakej užívateľsky prijateľnejšej podoby. Npr vo forme grafu . .(graf teploty za mesiac, rok, aktuálny stav poslednej nameranej hodnoty) stav hladiny vody a podobne. . .

Vedel by mi prosím niekto odporučiť nejaký vhodný nástroj na tvorbu grafu z tabuľky uloženej na serveri ?

Ďakujem pekne

24. kvě 2020 22:39 - 24. kvě 2020 22:52 #142461
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Dobrý den

a co jste našel na google?
Nebo jste ještě nehledal?

Vyhledat to co potřebuji

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

25. kvě 2020 07:13 #142466
Odpověď od Bong
Moderátor
Ta data jsou z nějaké meteostanice?

Pak by bylo možná jednodušší využít (nejoomlovskou) aplikaci přímo pro tyto účely a do vaší Joomla jen zobrazovat výstupy. Nebo svoji meteostanici zařaďte do nějaké služby počasí a oni budou zpracovávat data za vás.

Nakonec uživatele zajímá hlavně aktuální stav a předpověď.

V opačném případě hledejte na JED (Joomla Extension Directory): Graphs & Charts rozšíření, které by vám mohlo vyhovovat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. kvě 2020 09:34 #142468
Odpověď od David Zirhut
Admin
Pro zobrazování grafů používám parádní javascriptovou knihovnu Dygraph, nijak to ale nesouvisí s J! pro napojení na databázi je potřeba mít z té databáze nějaký online export (např. ve formátu CSV).

25. kvě 2020 14:05 #142472
Odpověď od Ernst
Joomla Expert

25. kvě 2020 16:33 #142474
Odpověď od Katar501
Zabanovaný
Skúšal som niektoré komponenty ktoré som našiel, ale npr. taký Fabrik skončil podporu resp už sa dané grafy ani nezobrazia.

taktiež som si napísal,niečo vlastné v .php čo vykresľuje graf ale pri viacerých grafoch je už ten select trošku pomalší

Dáta nie sú z meteostanice hoci teoreticky by sa to dalo aj takto nazvať. Dáta sú merané vlastným vytvoreným HW postaveným na Arduine ktoré namerané hodnoty (nie len z počasia odosiela na Server)

ten Ari soft vyskúšam, ďakujem vyzerá to zaujímavo . . taktiež sa pokúsim aspoň to počasie napojiť na nejakú aplikáciu pre počasie.

Ďakujem

Powered by Fórum