Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Login aby mi vybiehal z pravej strany

18. kvě 2020 17:24 #142429
Dobrý deň. Obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Viete mi poradiť nejaký modul na to aby mi login vybiehal napríklad z pravej stránky webu? To znamená že na pravej strane webu bude napríklad len červená kocka a po kliknutí alebo nabehnutí s myšou sa rozbalí a tam si budem mocť zadať prihlasovacie údaje alebo kliknúť na registráciu? Ďakujem

19. kvě 2020 00:33 - 19. kvě 2020 00:37 #142430
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Neznám žádný modul, který by tohle měl v základu.
Ale nepotřebujete žádný modul, když budete postupovat dle níže návodu:
  • Standardní modul Joomla login
  • Umístit do custom pozice v šabloně
  • Pozici přidat do šablony
  • Upravit view modulu aby obsahovalo červenou kostku pro kliknutí a obsah modulu - něco jako collapse od boostrapu
  • Nastylovat aby byl modul fixní a fungoval na kliknutí == zobrazil zbytek obsahu modulu

To by mohlo být asi 4h práce.

No a až upravíte, tak můžete některé nastavení pro modul (je fixní - ANO/NE, na jaké straně bude umístěný, v jaké výšce, bude vidět na desktopu nebo mobilu) vytáhnout do nastavení modulu a upravit tak i PHP pro view.

Kdysi jsme si takto upravili custom modul HTML pro zobrazení Helpdesku. (byla nutná úprava typu zobrazení modulu - viz níže).

Nebo hledejte šablonu, která tuto pozici má již připravenou i s tím nastavením pro rozbalení (zde je třeba mít připravený typ zobrazení modulu v souboru modules.php v šabloně).

Další možnosti nevím a počkáme na nějaké chytřejší, kteří nějaký takový modul používají od nějakého výrobce (v případě, že jste jen administrátor - instalatér).

P.S.
Já používám SC Login (kliknutí na ikonu v hlavičce, otevření do poupu). Myslím že by se s trochou námahy na to dal upravit.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

25. kvě 2020 11:36 #142470
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
pro začátečníky.
Poměrně dost šablon včetně bezplatných má zabudované pozice (nahoře, dole, vlevo, vpravo) které po kliknutí myší vyjedou.

25. kvě 2020 18:29 #142477
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Jinými slovy jak jsem říkal :)

Nebo hledejte šablonu, která tuto pozici má již připravenou i s tím nastavením pro rozbalení (zde je třeba mít připravený typ zobrazení modulu v souboru modules.php v šabloně).


MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum