Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla

16. kvě 2020 23:46 #142409
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

zpetr napsal: jako prvni rozšíření instaluji Akeeba backup. A pak už je to jen o obnově z poslední zálohy.
Funguje to, proto doporučuji. Spoléhat na to že zálohy dělá nekdo za vás ne vždy vychází.


Super rada po bitvě :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

17. kvě 2020 17:37 - 17. kvě 2020 17:44 #142414
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel

Rudolf napsal: Super rada po bitvě :)

Ptal se jak to děláme - tak jsem odpověl. Omlouvám se jestli to není dostatečně výchovné nebo odborné.

Honza85 napsal: Mužů poprosiť nejaký postup jak se to dělá běžné?

Lepší asi nepsat nic.

18. kvě 2020 01:37 - 18. kvě 2020 01:40 #142416
Odpověď od Cufe
Admin
Dovolím si reagovat na více stran...
@Honza85: Tady je návod na zálohování a obnovu dat webu od Peti: www.joomlaportal.cz/jak-zacit/601-jak-za...onenty-akeeba-backup
@Honza85: Když něco zkoušíte, je vhodné si dělat zálohy, aby v případě problémů bylo co obnovovat.
@Honza85: Také bych byl pro, kdybyste název vlákna pojmenoval lépe, aby za čas mohli i ostatní uživatelé dané téma dohledat. Ptejte se o něco více sofistikovaně, abyste dostal lepší odpověď. Když si to po sobě přečtete, mělo by (nejen) vám být i po roce jasné, o co šlo.

@Rudolf: Rudo, trochu se prosím uvolni, nováčci nemusí být hned odrazeni přístupem, který je sice od tebe upřímný a přímý, ale za mě občas nevhodný (nemyslím jen toto vlákno). Jde to lidštěji.

Jsme komunita, tak se chovejme normálně po všech směrech, prosím (čtěte pravidla fóra, pokládejte jasně otázky, odpovídejte pokud možno vstřícně). Díky všem.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!
Poděkovali: Rudolf

18. kvě 2020 12:03 #142418
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Přiznávám, že někdy mě odpovědi na příspěvky překvapí.
A aby to bylo férové, cítím, že bych se měl omluvit, což tedy činím, neb přiznávám že jsem udělal chybu.

to zpetr:
Omlouvám se za ostrý tón, neměl být důvodem odradit někoho.

Co je ale pravda, která by se neměla vytratit, že když už se něco podělá v DB a já nepoužívám Akeeba backup, tak mi tato rada moc nepomůže, protože jediná cesta je kontaktovat hosting a udělat obnovu DB.

Instalace a použití aplikace Akeeba Backup následně po obnovení jako první krok je pak samozřejmostí, to souhlasím.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Cufe

Powered by Fórum