Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

reCAPTCHA

20. dub 2020 15:24 #142143
reCAPTCHA od JanBab
Uživatel
Zdravím,
nedaří se mi rozchodit reCAPTCHU na sránkách. Formulář lze poslat bez odkliknutí reCAPTCHY.
- Joomla 3.9.16
- reCAPTCHA type:v2 Checkbox
- aktivovaný plugin "CAPTCHA - neviditelná reCAPTCHA"
- v pluginu mám zadaný SITEKEY i SECRETKEY
- v hlavičce mám kód
Code:
<s-cript src="https://www.google.com/recaptcha/api.js" async defer></script>
- a tohle je formulář
Code:
<form class="formular-poptavka" action="https://www.balicistroje.cz/..." method="post"><strong>Pošlete nám nezávaznou poptávku!</strong> <input class="input-email-poptavka" name="email" required="" type="text" placeholder="Váš e-mail" /> <textarea class="input-text-poptavka" name="zprava" required="" placeholder="Zpráva"></textarea>Kontrolní otázka: 2 + 1 = <input class="input-spam-poptavka" name="spam" required="" type="text" /> <div class="g-recaptcha" data-sitekey=""></div> <input class="input-tlacitko-poptavka" type="submit" value="Odeslat" /> </form>
- adresa stránek www.balicistroje.cz , formulář je ve spodní části každé stránky
Díky

20. dub 2020 15:56 #142144
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

- reCAPTCHA type:v2 Checkbox
- aktivovaný plugin "CAPTCHA - neviditelná reCAPTCHA"


Tož dyť to ani logicky nemůže fungovat, už jenom z popisu těchto dvou řádků. A když se podívám na web tak vidím recaptcha verze checkbox a ne invisible.

Spravte to :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

20. dub 2020 16:14 #142145
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
A proč indexujete tuto url - www.balicistroje.cz/?view=article&id=526&catid=15 ?

Robot si ji hezky zaindexuje s textem:
Poptávkový formulář se nepodařilo odeslat! Pravděpodobně jste nevyplnili všechny údaje nebo jste zadali špatný výsledek u kontrolní otázky 2 + 1
a titulkem Poptávkový formulář

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. dub 2020 00:06 #142146
Odpověď od Cony
Moderátor
No, nevím jestli bych ten formulář nechával takto zobrazený. Na výšku nějakých 300px, při dnešním běžném rozlišení 1920 x 1080 to máte cca třetinu prostoru pro celý web. Neudělalo by lepší službu nějaké tlačítko s popup formulářem? Také nutit uživatele vyplnit 2 + 1 a pak ještě odškrtnout reCaptcha, spíše je odradíte než co jiného. Zkuste mrknout na n3t Contact , popup tlačítko na kontaktní formulář umí v základu. Na captchu pak můžete vyzkoušet n3t Hidden Captcha - uživatel nic nezaregistruje, a poměrně se mi osvědčilo. Popř. n3t Seznam Captcha pro takový ten klasičtější Captcha obrázek s audio popisem, a kontrolami IP adres proti blacklistům.

21. dub 2020 11:39 #142147
Odpověď od H13
Admin
OFFTOPIC

Dovolím si jednu offtopic otázku - na Conyho, nebo možná na Pavla (výrobce n3t Seznam Captcha).

Je nějaká možnost, aby Captcha obrázek obsahoval i český znaky (já to právě někde viděl přímo na nějaké Seznam službě, a zdálo se mi, že například Ř by mohlo celkem hodně hloupých robotů odfiltrovat)?



Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

21. dub 2020 17:32 #142148
Odpověď od Cony
Moderátor
Ahoj,

ten plugin používá externí službu od seznamu , takže nad obsahem captchy kontrola bohužel není. Češtinu tam nemají. Svýho času měli ještě jednu, jinou verzi captchy, tuším nasazenou např. na lide.cz, ale tu nikdy neuvolnili. Je fakt že ř by bylo super :)

Poslední dobou jsem, hlavně na nečeských webech, používal druhé řešení to n3t Hidden Captcha, a ač je neskutečně triviální, mělo neskutečný efekt, roboti se prostě snaží vyplnit vše, kór když se jim předhodí pole typu email a nechají se na to strašně lehce nachytat :)

Powered by Fórum