Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Virtuemart - poplatek za obaly

09. dub 2020 23:46 #142112
Virtuemart - poplatek za obaly od Cony
Moderátor
Neřešil jste někdo poplatek za "obaly"? Potřeboval bych ve VM rozběhnout poplatek za obaly (každý produkt jeden obal, ale jen z určitých kategorií), ale jen při určité dopravě, a nemá být započítán v ceně dopravného, tj. měl by se zobrazit dvěma čísly. Tedy v košíku mám:
Code:
Produkt A 2 x 50 Kč = 100 Kč Produkt B (bez obalu) 3 x 10 Kč = 30 Kč Mezisoučet 130 Kč Česká pošta 80 Kč Obaly 2 x 10Kč = 20Kč Celkem 230 Kč ALE Produkt A 2 x 50 Kč = 100 Kč Produkt B (bez obalu) 3 x 10 Kč = 30 Kč Mezisoučet 130 Kč Osobní odběr 0 Kč Celkem 130 Kč

zatím mne napadlo použít daně, tam ale nejde omezit platnost daně na zvolený způsob dopravy, nebo Custom fields, opět ale nelze omezit až výběrem dopravy v košíku. Jediné co mne napadá je napsat vlastní Shipping plugin, tam vše sečíst do jednoho čísla (pokud se nepletu ve VM nejde mít zvlášť v objednávce hodnotu dopravného a balného, tedy jen sečtené v jednom čísle), popř. dynamicky generovat popis dopravy a v něm uvést hodnotu balného (takže něco jako Doprava 100 Kč z toho 20 Kč obaly).

Nenarazil jste někdy někdo na něco podobného, ať nevymýšlím znovu kolo?

10. dub 2020 04:02 #142113
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. dub 2020 13:34 #142117
Odpověď od Cony
Moderátor
Znám, ale to není přesně ono. Spocita to dopravné, sice podle různých vzorců, ale pořád jen jeden výsledek, jedno číslo, potřebuju hlavně ten rozpad na dopravné a balne...

10. dub 2020 14:14 - 10. dub 2020 14:19 #142118
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Cony:

Pak to vypadá na upravený shipping plugin, který má sice položku balné v sobě, ale sečítá ji dohromady.
Zde by bylo třeba upravit výpočet, navázat na customfield u produktu (přiřazením select dropdownu ze seznamu customfieldů VM) a vytvořit nový řádek v košíku.

Taková hezká programovací práce :D

A když v tom budeš tak můžeš rovnou přidat vkládání váhy obalu, aby korektně seděla cena dopravy pro různé dopravy :)

Někde mám EASY Shipping plugin pro produkty s nulovou cenou.
Tak tohle by mohl být CONY Shipping plugin pro produkty s obaly :)

A já si ho pak za 100 koupím nebo raději zadormao, šak co je to přece joomla, ta je taky zadarmo, to by šlo ne?
[narážka na požadavky našich klientů, když chtějí něco naprogramovat - šak to přece budete prodávat, já nebudu platit vývoj :D]

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. dub 2020 17:23 #142119
Odpověď od Cony
Moderátor
Základ je, že VM neumí přidat další poplatek. Umí jen poštovné a poplatek za platbu, nelze přidat na stejné úrovni něco třetího. Takže já to spíš vidím na to, že poupravím ten plugin Open Tools, aby dynamicky generoval popis, a do toho to balné zobrazil, takže něco jako Poštovné 200 Kč, z toho balné 40Kč.

Jinak já narazil ještě na lepší hlášku: "Vždyť to by ste měli zaplatit spíš vy mně, já vám vymyslel jak ten systém vylepšit!" :D

Powered by Fórum