Virtuemart - poplatek za obaly

Cony
09. dub 2020 23:46 #142112
Neřešil jste někdo poplatek za "obaly"? Potřeboval bych ve VM rozběhnout poplatek za obaly (každý produkt jeden obal, ale jen z určitých kategorií), ale jen při určité dopravě, a nemá být započítán v ceně dopravného, tj. měl by se zobrazit dvěma čísly. Tedy v košíku mám:
Produkt A                   2 x 50 Kč = 100 Kč
Produkt B (bez obalu)       3 x 10 Kč = 30 Kč
Mezisoučet                  130 Kč
Česká pošta                 80 Kč
Obaly                       2 x 10Kč = 20Kč
Celkem                      230 Kč

ALE

Produkt A                   2 x 50 Kč = 100 Kč
Produkt B (bez obalu)       3 x 10 Kč = 30 Kč
Mezisoučet                  130 Kč
Osobní odběr                0 Kč
Celkem                      130 Kč

zatím mne napadlo použít daně, tam ale nejde omezit platnost daně na zvolený způsob dopravy, nebo Custom fields, opět ale nelze omezit až výběrem dopravy v košíku. Jediné co mne napadá je napsat vlastní Shipping plugin, tam vše sečíst do jednoho čísla (pokud se nepletu ve VM nejde mít zvlášť v objednávce hodnotu dopravného a balného, tedy jen sečtené v jednom čísle), popř. dynamicky generovat popis dopravy a v něm uvést hodnotu balného (takže něco jako Doprava 100 Kč z toho 20 Kč obaly).

Nenarazil jste někdy někdo na něco podobného, ať nevymýšlím znovu kolo?

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Rudolf
10. dub 2020 04:02 #142113

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Odpověď od Cony
10. dub 2020 13:34 #142117
Znám, ale to není přesně ono. Spocita to dopravné, sice podle různých vzorců, ale pořád jen jeden výsledek, jedno číslo, potřebuju hlavně ten rozpad na dopravné a balne...

Odpověď od Rudolf
10. dub 2020 14:14 - 10. dub 2020 14:19 #142118
Cony:

Pak to vypadá na upravený shipping plugin, který má sice položku balné v sobě, ale sečítá ji dohromady.
Zde by bylo třeba upravit výpočet, navázat na customfield u produktu (přiřazením select dropdownu ze seznamu customfieldů VM) a vytvořit nový řádek v košíku.

Taková hezká programovací práce :D

A když v tom budeš tak můžeš rovnou přidat vkládání váhy obalu, aby korektně seděla cena dopravy pro různé dopravy :)

Někde mám EASY Shipping plugin pro produkty s nulovou cenou.
Tak tohle by mohl být CONY Shipping plugin pro produkty s obaly :)

A já si ho pak za 100 koupím nebo raději zadormao, šak co je to přece joomla, ta je taky zadarmo, to by šlo ne?
[narážka na požadavky našich klientů, když chtějí něco naprogramovat - šak to přece budete prodávat, já nebudu platit vývoj :D]

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Odpověď od Cony
10. dub 2020 17:23 #142119
Základ je, že VM neumí přidat další poplatek. Umí jen poštovné a poplatek za platbu, nelze přidat na stejné úrovni něco třetího. Takže já to spíš vidím na to, že poupravím ten plugin Open Tools, aby dynamicky generoval popis, a do toho to balné zobrazil, takže něco jako Poštovné 200 Kč, z toho balné 40Kč.

Jinak já narazil ještě na lepší hlášku: "Vždyť to by ste měli zaplatit spíš vy mně, já vám vymyslel jak ten systém vylepšit!" :D