Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

JCE editor - Columns

05. dub 2020 15:50 - 05. dub 2020 15:50 #142078
JCE editor - Columns od Martin70
Zkušený uživatel
Ahoj. V jedné z posledních verzí editoru JCE přibyla možnost vkládat Columns. Přijde mi to fajn - zejména pro méně zdatné uživatele, kteří si vkládají články a chtějí článek rozdělit horizontálně třeba napůl - na dva sloupce - např. vlevo obrázek a vpravo text. Teď si kliknou Columns, vloží obsah do dvou sloupců a vše funguje včetně responzivity bez nutnosti řešit obtékání atd..

DOTAZ: Netušíte někdo, jak se ve WYSIWYG režimu dostanu myší mimo Columns? Když si vytvořím Columns a následně bych chtěl dát něco před nebo za Columns. Pokud si vytvořím např. dva sloupce, jde mi myší kliknout už jen do některého z těch dvou sloupců, už ne "okolo" - jestli mi rozumíte... Pokud bych chtěl ty sloupce třeba "odentrovat" - posunout a přidat něco před ně. A nebo psát za ně.

Resp. já si s tím poradím přepnutím do kódu a editací kódu, ale jde mi o zákazníky amatéry co si editují články ve WYSIWYGu. Díky.

05. dub 2020 18:49 - 05. dub 2020 20:33 #142085
Odpověď od Bong
Moderátor
Co to jsou ty columns? Nějaká speciální funkce, nebo jen 2 sloupce tabulky?

Ale všeobecně je problém někam se kurzorem dostat. Podobně to může být u obrázků "nalepených" hned z sebou a podobně. Jenže u obrázků je stačí naučit kliknout na obrázek a použít šipky na klávesnici... jenže ty u tabulek takhle nefungovat nemusí.

Nějaké oficiální řešení neznám ale na kurzech jsem vždycky říkal: než začnete něco psát, nebo vkládat, zmáčněte 3x enter a začněte pracovat uprostřed vzniklého prostoru.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

05. dub 2020 20:08 #142087
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel

Bong napsal: Co to jsou ty columns? Nějaká speciální funkce, nebo jen 2 sloupce tabulky?


www.joomlacontenteditor.net/support/docu...and-editing-columnsx

06. dub 2020 04:22 #142088
Odpověď od Cony
Moderátor
Hezká funkce, jen bohužel podporuje sloupce jen pro Yootheme, Bootstrap 4 a pak jakýsi nativní formát JCE. Nemusí tedy sednout do každé šablony. Chybí mi tam podpora Bootstrap 3 (ten používá třeba Phoca Cart) a Bootstrap 2 (ten je výchozí pro Joomlu)...

06. dub 2020 12:05 - 07. dub 2020 06:48 #142095
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Bong napsal: Nějaké oficiální řešení neznám ale na kurzech jsem vždycky říkal: než začnete něco psát, nebo vkládat, zmáčněte 3x enter a začněte pracovat uprostřed vzniklého prostoru.



To mi mluví z duše :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

06. dub 2020 17:44 - 06. dub 2020 17:44 #142097
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel

Bong napsal: ... jsem vždycky říkal: než začnete něco psát, nebo vkládat, zmáčněte 3x enter a začněte pracovat uprostřed vzniklého prostoru.


To jde při tvorbě článku. Ale pokud se článek uloží a zavře a pak otevře, už se "okolo" nedostanu (před nebo za), jen do sloupců. Tak jsem myslel jestli někdo neznáte nějaký fígl.

Powered by Fórum