Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart - Zobrazení ceny bez haléřů

31. bře 2020 09:26 #142013
Zdravím všechny,
snažím se už nějakou dobu nastavit následující a nejsem úspěšný. Rád bych proto poprosil o radu/názor někoho zkušenějšího...

Jako měnu mám nastavenou Kč na dvě desetinná místa, což potřebuji pro správné zobrazení DPH.

Rád bych ale měl v seznamu produktů a v detailu zobrazenou cenu bez haléřů.

Je možné toto nějak nastavit nebo je nutná nějaká úprava kódu?

Zatím se mi to nepodařilo. Buď mám dvě desetinná místa všude a nebo mám seznam/detail produktu bez haléřů, ale v checkoutu je to nějaký hybrid podle nastavení u jednotlivých cen ve Virtuemartu, který nevyhovuje.

Předem velice děkuji za jakýkoliv názor nebo radu.
Vladimír

01. dub 2020 00:30 #142022
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud si dobře vzpomínám, je proto potřeba upravit šablonu. Tj. nastavit vše na 2 desetiná místa a tam kde se zobrazují ceny (seznam produktů, detail apod.) v šabloně natvrdo použít zaokrouhlení. Kdysi jsem to někde zprovozňoval, a tuším že tak nějak to bylo.

Zvážil bych ale, jestli vůbec zobrazovat DPH potřebujete. Pro klasický MO eshop je sazba a částka DPH úplně zbytečná informace, často jsem řešil tak, že jsem DPH všude skryl. Výhodu tu má pak i tu, že produkty můžete zadávat v 0% sazbě, a nemusíte tak dopočítávat pracně cenu bez daně.
Poděkovali: Vladimír

01. dub 2020 11:00 #142023
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Cony:
Code:
Zvážil bych ale, jestli vůbec zobrazovat DPH potřebujete.

A není to tak že tam musí být cena s DPH a cena bez DPH jinak na to skočí čoijka?

OT: Když jsem implementoval certifikát trust, tak tam nějaké takové přesné podmínky byly, jinak to eshop nezískal.

Code:
Pro klasický MO eshop je sazba a částka DPH úplně zbytečná informace

Ano, ale pokud tím chcete zjednodušit eshop u firem které nemají účetnictví a současně VM používají i pro fakturaci, tak Vám nebudou sedět emaily a faktury a určitě se najde zákazník, který bude vyžadovat přesný rozpis DPH jako naschvál :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Vladimír

01. dub 2020 12:58 #142024
Odpověď od Vladimír
Nováček

Zvážil bych ale, jestli vůbec zobrazovat DPH potřebujete.

Já bych se bez něj taky rád obešel, ale majitel shopu je plátce a berňák má jiný názor :)

Každopádně nějak jsem to nastavil bez zásahu do kódu. Detail i seznam produktů jsou bez haléřů a pouze cena s DPH.
Na checkout stránce mám desetinná místa u produktů, ale v sumě ne, což není sice košer, ale jedná se o dočasnou informaci.
Naštěstí na faktuře a v emailech je to potom vše jak má být, tedy vše na dvě desetinná místa.

Moc děkuju všem za podněty.
Vladimír

01. dub 2020 14:06 #142025
Odpověď od Cony
Moderátor
DPH je myslím důležitý až na faktuře (daňovém dokladu). On když budu do obchodu a budu si tam něco vybírat z regálu, tak tam přece taky nemám cenu s daní a bez daně, na pokladně mi ji taky neřeknou, zjistím ji až z faktury (účtenky).

Pravda, zapomněl jsem na situaci kdy někdo používá VM i pro fakturaci, tam to samozřejmě pak musí mít nastaveno správně, po tom by berňák skočil, ale čistě pro eshop myslím ne.
Poděkovali: Bong, zpetr

Powered by Fórum