Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

n3t Contact

24. bře 2020 18:14 #141947
n3t Contact od Ernst
Joomla Expert
to Cony

dlouho jsem s tímto rozšířením nepracoval, ale zase jsem ho použil.
Ke každému kontaktu mohu přiřadit šablonu emailu, mohu ale mohu použít nějakou výchozí šablonu, kterou bych nemusel kopírovat ke každému kontaktu?

dík

25. bře 2020 13:09 #141951
Odpověď od Cony
Moderátor
Ahoj, ne, to zatím nelze. Globální (před)nastavení je v plánu, ale ještě jsem se k tomu nedostal.
Poděkovali: Ernst

25. bře 2020 13:47 #141952
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Dík, škoda

Z kterýho php se vlastně bere ten standardní email?

Přepsal bych si to tam.

25. bře 2020 18:14 #141955
Odpověď od Cony
Moderátor
Z žádnýho, ten je z Joomly, ale není to html, jen text. Text by měl být v jazykových konstantách.
Poděkovali: Ernst

25. bře 2020 18:35 #141956
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
tohle jsem zrovna nechtěl slyšet :) , ale co se dá dělat

nenapadá tě, jak by se to dalo udělat a vytvořit si vlastní email?

25. bře 2020 23:45 #141960
Odpověď od Cony
Moderátor
No záleží co přesně chceš.
- Každopádně aby email tvořil n3t Contact musíš povolit "Použít šablony".
- Pokud nepotřebuješ mít v emailu vlastní pole, tak můžeš nechat šablonu prázdnou, pokud je potřebuješ tak minimálně [fields] nebo [fieldsall] definici tam dát musíš.
- ve své šabloně si pak můžeš přpesat layouty n3tcontact/email/... jsou tam layouty pro html email, výpis pole, výpis všech polí. Neni tam bohužel layout pro text mail, s tím jsem nepočítal, ale šel by relativně jednoduše dodělat

Takže pokud ti jde o nějaký výchozí text tak by jsi ho mohl dát sem natvrdo, nebo např. přes jazykové konstanty šablony.

Obecně je princip následující
- z nastavení kontaktu se přečte html, text a head šablona
- prožene se parserem, který nahradí shorttagy za správný hodnoty. Pro vykreslení pole požije layout n3tcontact/email/htmlfield, resp. n3tcontact/email/textfield, pro seznam polí n3tcontact/email/htmlfields, resp. n3tcontact/email/textfields
- pro html se vše ještě prožene layoutem n3tcontact/email/html, který už obsahuje jen proměnné body a head, doplní základní stylování apod. (sem by sis moh dát výchozí text, jen aktuálně nerozlišíš, jestli je to mail pro admina nebo uživatele)
- teprve tenhle výsledek se zkompiluje do mailu a posílá (textová i html část)
Poděkovali: Ernst

Powered by Fórum