Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

K2 změna složky pro ukládání obrázků

29. led 2020 14:00 #141622
Ahojte, zkouším a prolézám rozšíření K2 a zajímá mě, jaký máte názor na to, že nejde změnit nikde v nastavení složku pro ukládání obrázků (galerie). Cesta je nastavena v jednou souboru natvrdo na: media/k2
Z netu jsem našel "řešení" od nejspíš tvůrců rozšíření či správců fóra na joomlaworks.net, že se má změnit v Media Manager Joomly cesta jako východzí "root" pro ukládání media souborů právě na media/k2. To mi přijde jako hloupost (kvůli 1 komponentě si přenastavovat "globální" nastavení). Jak jste to řešili vy? Měnili jste cetu, co je natvrdo v komponentě z medai/k2 na images/ nebo jste to neřešili, jakou máte zkušenost? Případně, jak jste vy řešili tuto věc? Nebo jste se přizpůsobili?

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

29. led 2020 15:18 - 29. led 2020 15:52 #141626
Odpověď od Bong
Moderátor
Možná je to trochu OT.

Pokud se použije Quantum Manager, tak si lze různé cesty nastavit a zároveň maskovat.

Takže pokud se pak používá pro správu médií QM, tak uživatel má na kliknutí třeba složku GALERIE a tam obrázky nahrává, nebo hledá. Už ho vůbec nezajímá, že je to ve skutečnosti media/k2

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

29. led 2020 17:00 #141633
Odpověď od Cufe
Admin
Díky Bongu za reakci. Možná ze zvyku, možná jako konzerva bych raději přivítal, pokud bych mohl k obrázkům (media souborům) přistupovat vždy do složky images/ ale zvážím, zda byt liberálnější.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum