Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Geo IP blokace

16. led 2020 18:43 #141541
Geo IP blokace od radek
Zkušený uživatel
Ahoj, existuje nejaky spolehlivy, nenarocny a free rozsireni na geo blokaci? Admin Tools to odstranil a nahrad jsem moc nenasel a kzouset zase X rozsireni se mne nechce. Znate nekdo neco spolehlivyho?

Dik za tipy.

16. led 2020 22:55 #141543
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Zdravím,

existuje nejaky spolehlivy, nenarocny a free rozsireni


Toto nejde dohromady :)))
Asi neznáte základní trojúhelník programátora, který se učí na střední programátorské:
- na jeden vrchol napíšete Spolehlivě
- na druhý vrcholů napíšete Levně
- na třetí vrchol napíšete Rychle

No a nyní když chcete aby něco bylo, tak si jeden vrchol zakryjte == NEGACE a přečtěte si co Vám vyjde.
- spolehlivě, levně == POMALU
- spolehlivě, rychle == DRAZE
- levně, rychle == NEKVALITNĚ

a takhle můžete postupovat od jednoho vrcholu ke druhému a klidně můžete mít i několik vrcholů postupně najednou :D

No a teď vážně k Vašemu dotazu:

- já používám RSFirewall, ten je spolehlivý a za 150EUR jako multilicence mi vyhovuje.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

17. led 2020 10:25 #141546
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Jde to dohromady. Existuje spousta rozsireni, ktery jsou dobry a zadarmo. Jen pro zdejsi priklad Phoca.

RSfirewall nesplnuje to, co jsem chtel. Chci jen neco malinkyho na geoblokaci. Mam Admin Tools a nebudu se ho vzdavat a k nemu doinstalovavat cosi, co je skoro 4x drazsi, jak hosting pro 15 webu (nebo kolik jich v tom programu nabizi) na Ebole.

No a k vasim vrcholum.
***- spolehlivě, levně == POMALU***

Staci mne ten prvni. Nepotrebuju to rychle. Nemam ani jeden komercni web, takze pomalu me nevykoleji.

17. led 2020 11:04 - 17. led 2020 11:05 #141547
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel
Záleží jestli se to udělá jen jednou a nebude potřeba to upravovat v administraci...

Na Google jsem zadal do vyhledávače htaccess geo IP Block a navrhlo spousta návodu, jak blokovat pomocí zemí...

Osobně s tím ale zkušenosti nemám..

Jak psal Rudolf, RS Firewall je dostačující..

To že je Phoca rozšíření zdarma, můžeme jen Honzovi děkovat.. Ta spousta času, co tomu věnuje.. Nikdy jsem si to nedokázal představit, ale nyní už to vím sám.

Pěkný den

17. led 2020 13:42 #141551
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Na tom, jestli se to udela jednou nezalezi. Respektive to ted neresim a neresil jsem. To bych se na to zeptal.

Ja jsem se prece ale nebavil o tom, jestli nekdo dela nebo nedela rozsireni zdarma. Jen jsem se zeptal, jestli nekdo neco nezna a misto toho se bavite o necem uplne jinym a pak o RS Firewallu, kterej nechci (a predem byl vyrazenej, protoze je placenej), je drahej a jak jsem psal, pouzivam Admin Tools a nehodlam to menit a mit dve tyto rozsireni je blbost. Admin Tools to donedavna mel taky, ale odstranili to. To je vse. Jen jsem chtel vedet, jestli nekdo neco nezna a nahodou nepouziva. Taky se mohl najit nekdo, kdo resi to samy co ja, protoze Admin Tools nabizel a ted od ledna uz to nejde. Pres htaccess nic nechci, to bych napsal. Navic pouzivam nginx a ten ho nepouziva.

17. led 2020 15:58 #141555
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ale já vám nic nenutím :)))

Pouze jsem sdělil svůj názor ověřený lety, že za ušetřené hodiny hledáním a diskusí a testováním, jsem si pořídil RSfirewall.
Jestli tuto informaci prohlásíte za nežádoucí je v této chvíli už nepodstatné, prostě jsem Vám sdělil osobní zkušenost a přijetí je na Vás.

Na webech máme současně i AdminTools i RSFirewall jako základ všech webů, oba jsou pro mě důležité.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum