Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

podle mchronoforms a tcpdf

10. led 2020 23:29 #141469
chronoforms a tcpdf od Ernst
Joomla Expert
Poradíte někdo, jak docílit aby chrofonoform ve vytvořeném PDF (tcpdf) zobrazoval korektně české znaky?
Nejde mi to ve verzi 5 ani 6 a nedaří se mi vygooglit řešení.

11. led 2020 00:27 #141470
Odpověď od Bong
Moderátor
Já mám takové tušení, že to souvisí s fontem písma, které je do vytvářeného PDF vkládáno.

Třeba u Phoca PDF to jde jednoduše vyřešit doinstalováním a změnou fontu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Ernst

11. led 2020 02:12 #141472
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
U RSForm také - dokonce nabízejí české písmo ke stažení, ale myslím že je lepší použít to od Phoca

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Ernst

11. led 2020 09:19 #141473
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Mám podobný pocit, ale poradíte mi, kde to písmo najdu?. Ono je to tam nějak specificky jako *.php.

Pokud i víte, jak ho tam i doinstalovat, bylo by to super.

11. led 2020 12:52 #141476
Odpověď od Bong
Moderátor
Třeba font těla by mohl být někde v knihovně CEGCore2 - tcpdf_output.php
Code:
$pdf->SetFont($config->get('pdf_body_font', 'courier'), '', (int)$config->get('pdf_body_font_size', 14));

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

11. led 2020 14:36 - 11. led 2020 14:38 #141477
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
tak v případě chronoforms6 stačí font nakopírovat do /www/libraries/cetcpdf/tcpdf/fonts/ a změnit tcpdf.php v /www/libraries/cetcpdf/tcpdf/.
Na řádce 1890 doplnit do pole požadovaný font:
Code:
$this->CoreFonts = array( 'courier'=>'Courier', 'courierB'=>'Courier-Bold', 'courierI'=>'Courier-Oblique', 'courierBI'=>'Courier-BoldOblique', 'helvetica'=>'Helvetica', 'helveticaB'=>'Helvetica-Bold', 'helveticaI'=>'Helvetica-Oblique', 'helveticaBI'=>'Helvetica-BoldOblique', 'times'=>'Times-Roman', 'timesB'=>'Times-Bold', 'timesI'=>'Times-Italic', 'timesBI'=>'Times-BoldItalic', 'symbol'=>'Symbol', 'dejavusans'=>'dejavusans', //přidaný font z phocapdf, který umí češtinu 'zapfdingbats'=>'ZapfDingbats' );

PS řešení je vlastní, nevím, zda neexistuje i jiné

Powered by Fórum