Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart dvě administrace

09. led 2020 10:51 #141460
Virtuemart dvě administrace od Sylvie
Nováček
Dobrý den, lze na jednom webu mít 2 administrace Virtuemartu. VM a dvě číslené řady faktur? Byly by tam dvě sekce s odlišným zbožím, jakože dva e-shopy na jednom webu. A pokud to lze, je to přehledné? Doporučili byste tohle řešení?
Díky Sylvie

09. led 2020 11:05 #141461
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

lze na jednom webu mít 2 administrace Virtuemartu


Ano, lze mít na jednom webu 1x Virtuemart s jednou přehlednou administrací a dvěma eshopy s rozdílnou číselnou řadou.
VirtueMart je totiž Multivendor řešení (eshop s více prodejci).
Chce to ale programové úpravy - minimálně pro tu číselnou řadu.
A doporučuji nainstalovat Virtuemart Email Manager pro generování vlastních emailových šablon.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Sylvie

11. led 2020 10:41 #141474
Odpověď od marvays
Návštěvník
U jednoho klienta to tak mám. Jsou to společníci a každý má polovinu sortimentu zboží, které se doplňuje.
Virtuemart jako takový fakturaci vlastně nemá. Je to spíš takový systém pro správu objednávek. K fakturaci to má dle mě daleko.

V mém případě tedy dorazí na společný email objednávka. V administraci mám nainstalovány dvě fakturační rozšíření. Obě rozšíření v základu okamžitě naimportují objednávku do svého systému. No a každý ze společníků má tedy jednu fakturaci, kde si z automaticky vytvořené faktury jen vymaže zboží, které není jeho a vystaví fakturu.

Jelikož se jedná o větší zboží, nestává se často, že některý zákazník objedná víc než dvě položky. Když se vyjímečně stane, že je tomu tak, tak se jen dohodnou, kdo bude účtovat dopravu. Sedí v jedné kanceláři, takže to není problém.

Powered by Fórum