Tip na platební bránu pro Virtuemart

Vladimír
04. pro 2019 14:34 #141266
Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat na zkušenosti nebo radu ohledně platebních bran pro Virtuemart.

Ptám se, protože jsem trochu rozčarovaný, jelikož už týden nejsem schopen bránu rozchodit.

Podepsali jsme smlouvu s ComGate a koupil jsem za nemalý peníz platební plugin do Virtumart 3 od jejich patrně oficiálního vývojáře.
Instalace včetně vytvoření nové tabulky v databázi, různých úprav drobných souborů a nahrávání přes FTP proběhla v pohodě. Bohužel v okamžiku aktivace pluginu tj. zadání nové platební metody ve Virtuemartu to celé spadne a objeví se Error 500. Tedy obecná chyba serveru.

Kontaktoval jsem support pluginu, který tvrdí, že je to chyba php, tedy věc hostingu. A chce vědět o jakou chybu se jedná, ne jen error 500.
Kontaktoval jsem hosting, ten tvrdí, že chybu php vyvolává plugin a že je to věc výrobce pluginu. Poradili mi pár věcí, abych si sám zjistil o jakou chybu se jedná, ale nic nefungovalo. Takže mám pořád chybu 500, x-krát nahrávaný web ze zálohy a nikam jsem se nepohnul.
Mám z toho pocit, že si to mám php odladit sám, na co bohužel moje schopnosti nedostačují, php neovládám.

Rád bych se zeptal, zda nemá někdo pozitivní zkušenost nebo tip na plugin pro platební bránu? Už máme sice smlouvu s ComGate, ale pokud se to nepodaří rozchodit, budeme muset volit jiné řešení.

Budu rád za každou radu nebo zkušenost.
Předem moc děkuji.
Vladimír

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od zpetr
04. pro 2019 15:32 #141268
Snad to nebude bráno jako reklama ale používám GoPay a řešení (modul) od Platiti a vlastně o tom "nevím".

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
04. pro 2019 17:58 #141269
Tak vývojář z chyby 500 opravdu nic nepozná. Zkuste v Joomle zapnout ladící informace na maximum, ale dost možná to chybu 500 stejně nezobrazí. Hosting by měl poskytnout error logy, kde bude k té chybě víc...

Obecně s platebními pluginy jsem zatím asi nenarazil na žádný s bezproblémovým nasazením. Vždy se toho dost dolaďovalo, nastavovalo atd...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Rudolf
04. pro 2019 22:48 #141275
Rád bych se zeptal, zda nemá někdo pozitivní zkušenost nebo tip na plugin pro platební bránu? Už máme sice smlouvu s ComGate, ale pokud se to nepodaří rozchodit, budeme muset volit jiné řešení.

Tak toto asi bude reklama, já se asi picnu :(

Mohu Vám zprostředkovat osobní zkušenost s platební bránou Gopay, protože jsme certifikovaní implementátoři a vývojáři pro Gopay platební bránu.
Pro tu jsme vyvíjeli plugin pro Virtuemart již před 9 lety, když začínala na českém trhu a mohu potvrdit, že používáme i jiné platební brány (GPWebPay...) a z hlediska podpory a starosti o zákazníka (sales, support) platební brány jednoznačně vítězí Gopay.

Od té doby je to naše hlavní platební brána pro různé typy eshopů (Virtuemart, RSForm, RSMebership, RD e-Ticket, PhocaCart...), kterou používáme a pravidelně aktualizujeme.

Na rozdíl od konkurečních instalací (někdo tady zmiňoval platiti), naše pluginy

- jsou implementovány do Joomla přímo (není tedy třeba nic na FTP nastavovat, kopírovat)
- stačí vytvořit jen jednu platební metodu pro používání všech platebních metod (není tedy třeba pro každou platební metodu znovu vytvářet v administraci eshopu)
- instalace je jendoduchá a rychlá

Více info zde , nebo mi napište email.

Rudolf

P.S. Omlouvám se za odkaz, ale nějak si nedokážu představit jak Vám dát info kde hledat a jak vysvětlit výhody oproti platiti.cz, jejichž pluginy také používáme.


Jinak bych osobně neřešil změnou platební brány, ale najal si programátora aby Vám to odladil.
Ani jedna strana evidentně neustoupí ale chyba je

- v konfiguraci hostingu
- ve verzi platebního modulu

A nebo bych důsledně požadoval verzi pro daný typ hostingu a eshopu od vývojářů. Pokud nemají, tak stejně musí naprogramovat a Vám je k ničemu :)

Například vím, že my jsme doprogramovávali framework goozle na kterou gopay přesel přímo do pluginu, aby nebyl závislý na hostingu.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od H13
05. pro 2019 02:25 - 05. pro 2019 02:36 #141277
Když vyvýjím něco v Javascriptu, pořád dokola si opakuji: "Proč není ladění chyb tak jednoduché jako v PHP?". Pokud je něco špatně v PHP, vždy dostanete konkrétní chybu včetně souboru a řádku, kde ta chyba nastala. Dokonce i trasování je v Joomle! triviální. Každá normální šablona při zapnutém debug modu zobrazí chybu včetně trasování. A pokud to náhodou server potlačuje a nepovolí, pak je zde errorLog. V 0,00001 % případů se stane, že kód chybu potlačí pomocí @ a špatně použije výjimku, ale to lze také celkem jednoduše dohledat (v pluginu, který má jeden či pár souborů je to opět triviální).

Tedy je potřeba zjistit, v kterém souboru a na kterém řádku chyba je, pak se obrátit na toho, kdo je za daný soubor zodpovědný. Bez chyby a řádku bohužel nikdo nemá šanci uhodnout, co za chybu se tam vyskytuje. :-( ... tedy nemá ani smysl o tom diskutovat.

Zavrhnout kompletně nějaké řešení bez zjištění dané chyby je podlě mě stejně absurdní, jako když by se mi v autě rozsvítilo varování, že mám jet do servisu kvůli nějaké chybě a já místo toho, abych tam jel a nechal si zjistit chybu, bych to auto vyhodil.

- Webhosting je zodpovědný za to, aby jsi měl možnost nějakým způsobem zobrazovat chyby
- Výrobce pluginu je zodpovědný za případnou chybu, která nastane v jeho souboru. Ale aby se k tomu mohl nějak postavit, musí vědět, že ta chyba skutečně nastává v jeho souboru - tedy znát soubor, řádek a konkrétní zprávu ohledně té chyby - což PHP standardně vypisuje.

Phoca Gallery - http://www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie (Joomla!)
Phoca Guestbook - http://www.phoca.cz/phocaguestbook - kniha návštěv (Joomla!)
Phoca Download - http://www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů (Joomla!)
Phoca Cart - http://www.phoca.cz/phocacart - e-shop,...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Rudolf
05. pro 2019 02:55 #141278

Jan: ...musí vědět, že ta chyba skutečně nastává v jeho souboru


Souhlasím se všemi závěry :)

A tady je kámen úrazu. Ten co pokládá dotaz vypadá, že je jen implementátor == nainstaluje plugin bez dalších znalostí, což je většina lidí co dělají nebo mají weby na Joomla.

Ti co jich se ptá, ale nebudou dělat analýzu, bez toho aby jim někdo platil a už vůbec nebudou iniciativně řešit problém zákazníka, pokud nejsou stejní blázni jako někteří :)

Možná chyba již nastala v zakoupení pluginu bez instalace a nastavení a nyní to vypadá že i bez podpory je vyžadována rada == vyřešení chyby, zde na portále v rámci diskuse.

Resume:

Pokud tomu nerozumíte,
- napište na hosting a dohodněte se aby vám udělali výpis chyb na serveru ve chvíli, kdy použijete platební bránu a vznikne 500
- dohodněte se s výrobce pluginu a pošlete jim výpis chyb

A pokud bude nutné - měl by výrobce pluginu poskytnout zakoupení instalačního supportu, ve kterém Vám plugin nainstaluje a nastaví.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Vladimír
05. pro 2019 11:54 #141280
Zdravím,
jsem ten kdo pokládá dotaz a je jen implementátor, nikoli programátor. Předpokládal jsem, že dostanu za uši a nemýlil jsem se :).

Chci nejdříve poděkovat všem, kteří věnovali svůj čas a napsali mi svůj názor nebo radu. Opravdu velice děkuji.

Nechci tady vyvolávat nějakou debatu, ale většinu z toho, co je mi jako neodborníkovi doporučováno, jsem provedl, nebo provádím.

Chci se ohradit pouze proti tomu, že chci aby mi tady někdo zadarmo vyřešil můj problém. O nic takového jsem nežádal, chtěl jsem poznatky a osobní zkušenosti vás odborníků. Pokud bych to chtěl tady řešit, napsal bych to do hlavičky dotazu a napsal k tomu, že se jedná o placenou práci.

Možná máte pravdu v tom, že jsem zakoupil plugin bez instalace.

Udělal jsem to proto, že instalace je drahá prakticky jako je cena pluginu samotného a je to prostě hodně peněz. Pluginy do Joomla instaluji každou chvíli, nic na tom není a cena mi přišla přemrštěná. Při vlastní instalaci jsem neměl jediný problém v postupu nebo pochopení, co se po mě chce. Problém nastal při aktivaci pluginu.

Nicméně pravdu máte zcela jistě v tom, že teď jsem mohl celý problém "hodit" na support, protože bych to měl regulérně zaplacené.

Ještě jednou moc díky všem za reakce.
Vladimír

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od H13
05. pro 2019 12:55 - 05. pro 2019 12:57 #141281
Já ti poradím, zapomeň na celou tuto diskuzi, nech si zobrazit, kde je chyba a podle toho pak pokračuj.

1) u webhostingu zjisti, jakým způsobem zobrazit kompletní zprávu o chybě
2) pokud nastane v kódu pluginu, tu chybu pak pošli výrobci pluginu k řešení
3) pokud 2) bude nějak problematické, pak teprve uvažuj o alternativách a vrať se zpět do této diskuze kvůli odkazům na jiné produkty.

Bez znalosti chyby ti nikdo se stávajícím problémem nepomůže. Radu typu "kup si něco jiného" si dokážeš poradit sám a pokud tak uděláš, a zase tam nastane 500, budeš opět na začátku.

Pokud je instalace od třetí strany drahá a instaluješ věci sám, to nejzákladnější je dokázat přečíst chybovou zprávu, pokud nějaká chyba nastane. Tohle nemá nic společného s programováním, přečíst chybu z errorLogu musí dokázat i "implementátor".

Phoca Gallery - http://www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie (Joomla!)
Phoca Guestbook - http://www.phoca.cz/phocaguestbook - kniha návštěv (Joomla!)
Phoca Download - http://www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů (Joomla!)
Phoca Cart - http://www.phoca.cz/phocacart - e-shop,...
Poděkovali: Vladimír

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od zpetr
05. pro 2019 14:44 #141283
Dovoluji si jen narovnat snad nechtěné ohnutí skutečnosti.

Rudolfe:
O platit jsem psal já jako doporučení na dotaz Vladimíra, nikoli že s tím je problém.
Asi by nebylo dobře, aby se rychlým čtením (nabo výkladem) "střílelo jinam". ;)

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Rudolf
06. pro 2019 00:22 - 06. pro 2019 00:32 #141286
Dovoluji si jen narovnat snad nechtěné ohnutí skutečnosti.

zpetr:

Rozumím, trochu to tedy upravím aby bylo pochopeno správně :)

Já popisuji osobní zkušenost - ne jako projektový manager gopay pluginu od minionu, ale jako implementátor pluginů od platiti / Easy / Minion na 15 eshopů.

Prostě jsem srovnal implementaci a používání stejných pluginů od jiných výrobců, které jsem instaloval a které používáme na 15 eshopech po celé evropě. Šlo mi o to, že moje zkušenost je bohatší o to porovnání jaké jsou rozdíly, které ne každý má.
A rozdíly jsou :)

Není v tom úmysl někoho poškodit nebo někoho upřednostnit, ale ne každý si koupí 2 nebo 3 verze stejného programu a testuje je a používá. Já tu možnost měl, takže se dělím o zkušenost, v dobré víře že pomohu a poraqdím.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
06. pro 2019 15:07 #141293
Od platiti jsem kdysi jeden plugin implementoval. Oni obecně vyrábějí platební pluginy pro všechny možné systémy,
a konkrétně do Joomly je ta integrace "tak nějak". Jak psal Rudolf, vyžadovala nějaké kopírování souborů na FTP, a tuším ještě nějaké nastavování.

Nebylo to v zásadě nic složitého, měli i poměrně dobrou dokumentaci, ale přeci jen, někdo by s tím mohl mít problém. Instalace v jejich režii pak samozřejmě znamená dát přístup do svého webu komusi přes mail. To ať už si každý rozmyslí sám, zda to chce nebo nechce podstoupit.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Rudolf
07. pro 2019 03:05 #141298
No mohu tady zbytečně psát, ale už naposledy, raději k tomu napíšu článek == srovnání platebních bran :)

a konkrétně do Joomly je ta integrace "tak nějak".


Kdo rozumí, tak ví proč to tak je :)
Nejde totiž o "pravé Joomla pluginy" ale standalone instalaci do složky na ftp s provázáním funkcionality do administrace joomla.
Zase kdo rozumí, tak ví že díky tomu se tento plugin naprogramuje 1x a pak se pro různé systémy "jen" napojí (na Virtuemart, Hikashop, ....)

Mě osobně tento způsob nevyhovuje, ale znám spousty aplikací pro Joomla, Wordpress, které jsou takto naprogramované.
JED checkerem na Joomla extensions by to neprošlo :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
08. pro 2019 17:12 #141308

Rudolf napsal: Zase kdo rozumí, tak ví že díky tomu se tento plugin naprogramuje 1x a pak se pro různé systémy "jen" napojí (na Virtuemart, Hikashop, ....)

Mno, a zase kdo rozumí ještě víc, ví že existuje něco jako composer, knihovny apod. a vše se dá vyřešit elegantněji :) Na druhou stranu chápu, že vše je otázkou času a peněz, takže obvykle se jde nejjednodušší funkční cestou...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.