Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Štítky tagy k čemu slouží?

16. dub 2019 14:29 - 16. dub 2019 14:50 #139922
Štítky tagy k čemu slouží? od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Všimla jsem si, že některé weby mají zveřejněný nějaký asi modul, který se nazývá "Štítky" a tam je spousta odkazů jako nadpisy nejrůznějších velikosti a na ty velikosti jsou různě na přeskáčku. Co to je a k čemu to je? Má to docela hodně webů. Nějak to tomu webu pomůže? Pro mě to nemá logiku. Že by pro roboty?

Děkuji za odpověď

16. dub 2019 15:05 - 16. dub 2019 15:08 #139923
Odpověď od Linelabcz
Admin
Zdravím, štítky, neboli tagy jsou důležité především pro návštěvníky vašeho webu, ale i z hlediska dopadu na SEO.
Štítky na webu propojí tématicky podobný obsah jako alternativa k menu a uživatel si pak může podle tagů vybrat témata, která ho zajímají. Vyhledávací robot snáze proindexuje obsah webu. S počtem štítků by se to nemělo přehánět, k obsahu přiřazujte krátká a výstížná klíčová slov, nepoužívejte žádné automatizované "Tag Clouds" pluginy. :-)

Štítky článků jsou i zde: www.joomlaportal.cz/aktualizace

16. dub 2019 15:22 #139924
Odpověď od Cony
Moderátor
Berte to jako takovou rozšířenou kategorizaci. Článek (ale i jiný typ obsahu) můžete zařadit do více kategorií (přiřadit více štítků). Tím usnadníte uživatelům orientaci (např. zobrazím si všechny člůánky o Joomla 3, nezávisle na tom, kde jsou zařazené).

16. dub 2019 18:45 #139925
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Conny: Berte to jako takovou rozšířenou kategorizaci.


Přesně tak. Díky funkci štítků můžete obejít základní vlastnost Joomla článků (bez dodatečné instalace dalšího rozšíření) = nemožnost mít článek ve více kategoriích.

Můžete tak organizovat obsah také podle vlastních výrazů a přidávat jim svůj význam a doplňovat SEO.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. dub 2019 12:46 #139951
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Tak já vím, k čemu normálně slouží štítky. Děkuji všem za odpověď a jejich čas, ale musím svůj dotaz upřesnit, protože odpovědi nebyly na to, na co jsem se ptala.
Jedná se mi o jakýsi modul na úvodní stránce, kde jsou seskupeny různé názvy všeho možného z webu a napsány malým písmem, velkým písmem, tučným písmem, slabým písmem, napsány jako H1, H2, H3 atd, a dokonce jsou některé umístěny kolmo nohu nebo dolu, tedy nejen vodorovně. Ty druhy písem se různě střídají, ale nakonec to všechno tvoří pravidelný obrazec (je to řazené do obdélníku nebo čtverce.. Neřekla bych, že toto slouží ke kategorizaci, jak zde píšete. To bude mít nějaký jiný účel a já právě nevím, jaký.
Může někdo poradit, pokud jsem to napsala alespoň trochu pochopitelně? Špatně se to vysvětluje.
Ráda bych přiložila obrázek, ale teď nemůžu zrovna takový web, kde to je najít. Ale narážím na to dost často.

21. dub 2019 14:14 #139952
Odpověď od Bong
Moderátor
To co popisujete bude zřejmě nějaký "Tag Clouds", jak psal Linelab. Tímto se opravdu pokouší někteří oblbnout roboty "protože na stránkách jsou ta správná slova" a H1, H2, H3 jim mají dodat potřebnou důležitost.

Jenže takhle jednoduše to nefunguje, naopak :-)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum