Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

RSform nastavení

19. úno 2019 23:55 - 19. úno 2019 23:56 #139014
RSform nastavení od Lukáš Jadlovský
Začátečník
ahoj,

nemá někdo tušení, zda se dá v rsform nastavit políčka:

aby mohl uživatel nahrát fotku přímo z fotoaparátu mobilu?
Aby se formulář odeslal na email(emaily) dle zvoleného pole výběru možností?
Aby se jednoduše zaznamenala gps poloha z mobilu kde se vyskytuje?

Díky za tip, pokud někdo ví.

20. úno 2019 02:46 #139016
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Code:
Aby se formulář odeslal na email(emaily) dle zvoleného pole výběru možností?

Ano
Code:
Aby se jednoduše zaznamenala gps poloha z mobilu kde se vyskytuje?

Nevím, ale pomocí php jsme doprogramovali automatické zjištění geoip a vložení telefonní předvolby a vlajky státu odkud je ten co formulář vyplňuje, takže by to mělo jít v rámci programátorských dovedností
Code:
aby mohl uživatel nahrát fotku přímo z fotoaparátu mobilu?

Nezkoušel jsem, ale na webu pro RSForm je přeci spousty tipů a upload pole by mělo být standardní pole.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Lukáš Jadlovský

20. úno 2019 05:43 - 20. úno 2019 05:43 #139018
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Nahrát soubor je standardní pole v RS Form (viz. příloha 8. odshora)
Přílohy:

20. úno 2019 10:11 #139030
Odpověď od Lukáš Jadlovský
Začátečník

Martin70 napsal: Nahrát soubor je standardní pole v RS Form (viz. příloha 8. odshora)

nahrát soubor ano, ale myslel jsem rychlý cvak foťákem v mobilu rovnou bez ukládání na mobil

20. úno 2019 11:07 #139032
Odpověď od Cufe
Admin
Za mě to, co chcete = cvak bez uložení RS Form neudělá. Technologii, kdy udělám cvak na mobilu a bez "uložení" ji dostanu do webového formuláře osobně neznám (nejsem v tom tak kovaný), znáte ji? Kdyžtak hoďte odkaz na stránku, kde to tak funguje.
Já si myslel, že to vždy funguje tak, že soubor do webového formuláře přidávám vždy z nějakého zdroje, jehož obsah (soubor) musí být někde vždy uložen, protože doplňuji cestu souboru, který pak formulář načte. I tak přece "cvak" v mobilu (např. v messengeru) uloží fotku do nějaké dočasné složky, přece ta data nelevitují nikde ve vzduchoprázdnu, ale musí být uloženy v nějakém registru paměti. RS Form není mobilní aplikace např. pro android, kde máte v možnostech nahrát obrázek přímo vyfocením nebo z galerie, navíc ten obrázek je při použití stejně uložen minimálně ve složce obrázků dané appky.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum