Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

simple image gallery plugin - jak zakázat stažení fotografií

04. úno 2019 19:32 #138790
simple image gallery plugin - jak zakázat stažení fotografií od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
Dobrý den, mám nainstalovaný "simple image gallery plugin".
Jak mohu zakázat stažení fotografií z frontentu fotogalerie? Mockrát děkuji

J 3.9.2
Přílohy:

04. úno 2019 19:57 #138793
Odpověď od Cufe
Admin
Možná Vám odpovím tak, jak to nebudete chtít číst, ale věřte, že je to nejjednodušší a nejpragmatičtější: nezveřejňujte na webu nic, co nechcete, aby lidé mohli stáhnout.

Cokoliv zobrazíte na webu, lze stáhnout. V okamžiku, kdy se obsah zobrazí v uživatelově zařízení, je už u něj na disku (ať jen dočasně či trvale - po stažení). A žádná povolítka/nepovolítka pravého tlačítka myši Vám nepomohu, pokud jste čekal odpověď na podobné téma. Je mi líto, že musíte číst zrovna takovou odpověď.
Pokud byste jen přesto chtěl něco, co běžným uživatelům "zkomplikuje" uložení fotografie, hledejte zde .

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!
Poděkovali: Luděk Pechanec

04. úno 2019 20:51 #138795
Odpověď od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
Mockrát vám děkuji za zprávu, kterou jsem očekával. Potřeboval jsem si ji ověřit u zkušených kolegů.
Není to ani o tom, zda to člověk chce nebo nechce číst, zda takovou odpověď očekává nebo ne, ale o tom, zda daná odpověď je nebo není přínosem. A pro mě určitě je. Ještě jednou mockrát děkuji.
Třeba toto vlákno bude přínosem i pro někoho jiného.

Díky

04. úno 2019 20:56 - 04. úno 2019 20:56 #138796
Odpověď od H13
Admin
Co se jednou zobrazí na uživatelově monitoru, tak už je uloženo u něj v počítači.

Proto, co se týče fotek, pak to většinou funguje tak, že veřejně viditelné fotky mají:

a) buď malé rozlišení/malou velikost
b) a/nebo vodoznak

a velké kvalitní fotky jsou prostě poskytnuté jen např. až po přihlášení uživatele.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Luděk Pechanec

04. úno 2019 21:08 #138797
Odpověď od Luděk Pechanec
Pokročilý uživatel
Stačilo použít plugin - Disable Right Click .

Děkuji za radu.

04. úno 2019 22:03 #138798
Odpověď od H13
Admin

Stačilo použít plugin - Disable Right Click .


Předpokládám, že si uvědomuješ, že je to jako zamčená brána u neoploceného pozemku a že ten, kdo se na pozemek chce dostat, tak tu bránu prostě obejde.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Luděk Pechanec

Powered by Fórum