Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém - rozsypané řazení ve Virtuemart

22. led 2019 09:04 - 22. led 2019 09:06 #138656
Zdravím,
nevím jak se to stalo, ale povšimnul jsem si po měsíci provozu eshopu, že mám rozsypané řazení viz obrázek.



Domníval jsem se, že je to způsobené porušenou šablonou, tak jsem ji přeinstaloval, ale nepomohlo. Jelikož došlo i k upgrade Virtuemart z 3.4.1 na 3.4.2, vrátil jsem i starší verzi, ale také to nepomohlo.

Rád bych se poradil, jestli co by s tím šlo dělati? Případně ideální by bylo, kdybych to dokázal celé odstranit, eshop je malý a nepotřebuji to.
Shop je www.hanamipigments.cz , použítá šablona je Horme Free, VirtueMart 3.4.2 a Joomla 3.9.2.
Budu rád za jakoukoliv informaci.
Vladimír
Přílohy:

22. led 2019 10:01 - 22. led 2019 10:05 #138657
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
když změníte šablonu na protostar, dělá to taky?

Hlásí vám to chybu souboru www3.abstudiomost.cz/templates/horme_3/css/custom.css . Tušíte proč?
Poděkovali: Vladimír

22. led 2019 10:22 #138658
Odpověď od Vladimír
Nováček
Moc děkuju za reakci.

Zkusil jsem přepnout na protostar a vypadá to v pořádku.


Já jsem CSS styly vůbec neupravoval a tu chybu jsem nikdy nezaregistroval. Soubor custom.css tam vůbec není, proto ta hláška.
V.
Přílohy:

22. led 2019 11:00 #138659
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
tak si zkuste buď přejmenovat soubor /templates/xxxxxxxx/html/com_virtuemart/category/default.php
nebo ho porovnat (za kódem if(!empty($this->orderByList)) { ?>) se souborem /components/com_virtuemart/views/category/tmpl/default.php.
Než něco začnete upravovat, tak si to zálohujte.

Já jsem CSS styly vůbec neupravoval a tu chybu jsem nikdy nezaregistroval. Soubor custom.css tam vůbec není, proto ta hláška.


Někde se vám tam chce načíst css z jiného webu. Najděte to a zrušte to.
Poděkovali: Vladimír

22. led 2019 13:08 #138660
Odpověď od Vladimír
Nováček
Porovnal jsem ty dva default.php soubory, ale jsou úplně rozdílné. V šabloně Horme 3 je zřejmě podstatně upraven. Nechci do toho moc zasahovat v PHP nejsem kovaný.
Nešlo by sekci řazení jen odstranit?
Code:
<?php if (!empty($this->products) && $this->showproducts) : ?> <div class="orderby-displaynumber well well-sm"> <div class="vm-order-list small row"> <div class="orderby-product <?php echo $col; ?>"> <div style="display: none"> <?php $search = array('+/-', '-/+'); $replace = array('', ''); $orderby = $this->orderByList['orderby']; echo str_replace($search, $replace, $orderby); //var_dump($this->orderByList); ?> </div> <label> <?php echo vmText::_('COM_VIRTUEMART_ORDERBY') ?>: <div class="input-group"> <select id="product-orderby" on-Change="window.location=this.value"></select> <div class="input-group-btn">&nbsp; <a id="sorting" class="btn<?php echo $sort_dir != "0" ? " desc" : ""; ?>" title="<?php echo $sort_dir != "0" ? "ASC" : "DESC"; ?>"></a> </div> </div> </label> </div> <?php if (VmConfig::get ('show_manufacturers',1)) : ?> <div class="orderby-manufacturer <?php echo $col; ?> text-center"> <?php if (!empty($this->orderByList['manufacturer'])) : ?> <div style="display: none"><?php echo $this->orderByList['manufacturer']; ?></div> <label> <?php echo vmText::_('COM_VIRTUEMART_PRODUCT_DETAILS_MANUFACTURER_LBL') ?> <select id="manuf-orderby" on-Change="window.location=this.value"></select> </label> <?php endif; ?> </div> <?php endif; ?> <div class="display-number <?php echo $col; ?> text-right"> <label> <?php echo $this->vmPagination->getResultsCounter ();?> <?php echo $this->vmPagination->getLimitBox ($this->category->limit_list_step); ?> </label> </div> </div> </div> end of orderby-displaynumber --> <?php endif; ?>




Hlásí vám to chybu souboru www3.abstudiomost.cz/templates/horme_3/css/custom.css . Tušíte proč?


Hledal jsem, ale nic nenašel. Kde se Vám ta chyba projevila?

22. led 2019 16:53 - 22. led 2019 16:56 #138663
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
to řazení se dá vyhodit, ale jen v kódu v nastavení to tuším nejde.

Nebo jen v CSS, kde si někde doplňte
Code:
.orderlistcontainer { display: none; }

Zkoušel jste přejmenovat ten soubor /templates/xxxxxxxx/html/com_virtuemart/category/default.php ?

Ony se ty soubory asi budou lišit dost, protože ta šablona dá vlastní styl. Musíte si v nich vyhledat ten kód, co jsem psal.

volání souboru www3.abstudiomost.cz/templates/horme_3/css/custom.css vidím v consoli

Powered by Fórum