Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

responzivní tabulky v článcích

05. led 2019 18:02 #138544
Zdravím :-)

Nový JP.cz se mi líbí, super, díky za něj - díky za vás!!:)

Občas dělám weby pro restaurace a vytvářím články s nabídkou jídel + cena.
Buď tam nabídku s nápoji apod vkládám jako obrázek www.restaurace-na-roli.cz/napojovy-listek , nebo vytvořím tabulku - to když si klient chce sám upravovat text.. např jeden starší web: www.pizzeriestella.cz/index.php/rozvoz-pizzy/43-menu/91-maso
Prosím o nápad - radu.. :) Neexistuje nějaké rozšíření, které mi pomůže vytvářet respo tabulku nebo sloupce? Já to využiji i jinde, klidně si to i zaplatím.
Používám JCE.
Nejsem zdatná v úpravě kódu.
A přiznávám také to, že mám málo času testovat různé možnosti (mám malé dítko).

Díky moc. Sylvie

05. led 2019 18:59 #138545
Odpověď od H13
Admin
Jestli vytváříš nabídky jídel, pak se podívej na:

www.phoca.cz/phocamenu

Výhodou toho rozšíření je to, že můžeš zadávat položky jak chceš (manuálně, vícenásobné vkládání, textová vkládání typu markdown, který se automaticky zformátuje, atd.)

Výstup je HTML (buď tabulkové nebo responzivní Bootstrap), Text, Email, PDF, RSS(XML), případně neformátovaný text pro posty na FB/Twitteru.

Demo zde:
www.phoca.cz/restaurantmenudemo/en/daily-menu

Menu je samozřejmě vždy lepší zadávat jako text než jako obrázek (protože v obrázku se nedá hledat, nelze jeho text indexovat do vyhledáváčů, nelze s ním dá pracovat - např. posílat na externí služby, apod.)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Sylvie

05. led 2019 20:03 #138546
Odpověď od Cufe
Admin
Potvrzuji Phoca restaurant jako výborně řešení pro restaurace.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!
Poděkovali: Sylvie

05. led 2019 22:00 - 05. led 2019 22:01 #138549
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
nevím, co si představujete responzivní tabulkou.
Můžete velikost sloupců určit procentem a při větším zúžení ji jinak uspořádat, využít přímo bootstrap nebo použít nějaké rozšíření (ale to to stejně plně nevyřeší za vás)
Hodně používané je toto rozšíření.
Poděkovali: Sylvie

05. led 2019 22:18 #138552
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Hned první rozšíření ze seznamu potvrzuji jako výborné na reponsivní tabulky:

Tabulizer

Umí pracovat s excelem a importovat si data například dynamicky z google tabulek (takže stačí upravovat ceny a hodnoty a ihned se změny promítnout v tabulce)

Pokud chcete dělat tabulky s mnoha sloupci viditelné na mobilu a umíte se vrtat v html kódu a přidat si javascripty, můžete si vybrat z několika možností:

speckyboy.com/responsive-html-table-techniques/
www.sitepoint.com/responsive-data-tables...sive-list-solutions/

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Sylvie

06. led 2019 11:17 #138556
Odpověď od Sylvie
Nováček
Děkuji! phoca menu určitě vyzkouším, to bude asi ono a bude mi stačit. Na další tipy mrknu.

Powered by Fórum