Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

!!! POMOC po aktualizaci na VM 3.4.2 se ztratily ceny v náhledu i kartě

01. led 2019 14:12 #138491
Prosím o pomoc, kde bych měl hledat příčinu tohoto problému.
Mám funkční eshop, který byl postaven na VM 3.4.2 a šabloně Horme 3 free. Vše už fungovalo bez problému.
Dnes jsem ručně upgradoval VM na verzi 3.4.2 a po nějaké době jsem zjistil, že se mi ztratily kompletně ceny z celého eshopu.

Stějně tak se cena nezobrazí v kartě produktu ani v košíku. Zajímavé je, že objednávky a faktury normálně fungují a ceny tam uvedené jsou.

Původně jsem myslel, že je to v nastavení zobrazování ceny, tak jsem zaškrtal všechny možnosti, ale ani potom se mi v kartě nic nezobrazilo. Hledám to celý den, ale jsem v koncích. Nemá někdo nějaký nápad, budu vděčný za jakoukoliv radu.
Předem moc díky.
Vladimír

Joomla 3.9.1 Virtuemart 3.4.2
Přílohy:

01. led 2019 15:03 #138492
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, ze všeho nejdřív si zjisti, jestli šablona nepřepisuje výstup komponenty.

Hypotetický problém: Updatoval jsi Virtuemart a tam se něco změnilo, jenže šablona, která to nereflektuje, to prostě nezná (např. nějaký nový parametr) a proto něco nezobrazí - teoreticky.

Pokud by tomu tak bylo, zjistil by jsi to tak, že by jsi dočasně přejmenoval ten soubor, co přepisuje výstup z VirtueMart a pokud se ceny zobrazí, pak je jednoznačně problém v tom, že šablona přepisující výstup z komponenty nezná nový změny.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Vladimír

01. led 2019 17:27 #138493
Odpověď od Vladimír
Nováček
VYŘEŠENO.
Přikládám postup, kdyby někdo měl tento problém také. Trvalo mi to další dvě hodinky bádání a hledání na webu:) .
Hlavní přičinu přesně nevím, ale zdá se, že aktualizace VM přepsala hodnotu parametru v databázi.

Krok 1.
ve VirtueMartu v "Nástroje a Migrace" jsem aktualizoval tabulky tlačítkem "Instalovat a aktualizovat tabulky"

Krok2.
pak je nutné v PHPMyAdminu najít tabulku obsahující v názvu "_virtuemart_shoppersgroups"

a zkontrolovat pole custom_price_display

a nastavit hodnoty všech řádků na 0.

A to je vše :). Doufám, že to někomu pomůže.
Vladimír
Přílohy:

Powered by Fórum