Problém s rozšířením JoomBall Cookies

Radek Malík
16. lis 2018 11:49 #137741
Zdravím. Potřeboval bych poradit s problémem u rozšíření JommBall Cookies. Je to rozšíření, které přidává na stránky informace, respektive souhlas návštěvníka s cookies. Mám problém s odkazem Více informací, kde když se klikne má vyjet popup okno s rozšířenými informacemi o cookies. To sice najede, ale okamžitě se zase zavře. Používal jsem toto rozšíření i na starších stránkách zcela bez problémů, ale tady se mi projevil tento problém. Můžete mi prosím pomoci? Webové stránky: www.copytechnik.org

Předem díky za jakoukoliv pomoc.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Radek Malík
16. lis 2018 13:47 #137747
Tak už jsem to vyřešil použitím jiného pluginu.

Odpověď od Cony
16. lis 2018 13:48 #137748
Aktuálně se žádné popup nezobrazuje, jen proklik na cílovou stránku. Pokud se zobrazilo a zavřelo, zřejmě byl skript s něčím v konfliktu, víc Vám napoví konzole javaskriptu.

Odpověď od Radek Malík
16. lis 2018 14:03 #137749
Díky za nakopnutí. Ještě to zkusím pořešit přes tu konzoli.

Odpověď od Radek Malík
16. lis 2018 16:04 #137756
V konzoli javascriptu se mi bohužel nic neukazuje. Možná se špatně dívám. Zkoušel jsem i vypnout nepotřebné pluginy a moduly, ale bohužel problém u daného pluginu přetrvává.

Odpověď od Ernst
16. lis 2018 19:14 - 16. lis 2018 19:15 #137758
popup okno se opravdu normálně zobrazí a po cca 1 sec. zmizí.
nemá ten plugin nastavení, za j
může to být i chyba toho pluginu

Odpověď od Radek Malík
19. lis 2018 08:25 - 19. lis 2018 08:26 #137798
Mám tam momentálně nainstalovanou poslední verzi s označením 3.1.1. Schválně jsem zkoušel i starší verzi pluginu, jestli tam není chyba a chovalo se to naprosto stejně. Navíc tento plugin mám nainstalovaný i na starší verzi stránek www.copytechnik.cz a tam to funguje naprosto bez problémů. Rozdíl je jen mezi použitou šablonou stránek.

Odpověď od Ernst
19. lis 2018 10:55 - 19. lis 2018 11:15 #137802
momentálně tam zobrazujete 2x různé pluginy na souhlas cookie. Jeden nahoře, druhý dole.
To nemůže dělat dobrotu

Odpověď od Radek Malík
20. lis 2018 13:53 #137838
Já vím. Ale to s tím nemá nic společného. Jsou to testovací stránky a zkoušel jsem jiný plugin. Bohužel ten mi úplně nevyhovuje.

Odpověď od Radek Malík
20. lis 2018 14:01 #137839
Tak jsem zjistil, že problém způsobuje dvakrát spuštěný script bootstrap.js viz. obrázek

Potřeboval bych poradit , kde co upravit, aby se mi to načítalo jenom jednou. Zkusil jsem odstranit bootstrap.js, což sice fungovalo, nicméně mám obavy, že by jiný plugin nebo modul mohl tento skript potřebovat, a proto bych potřeboval spíš opravné řešení.

Předem děkuji za vaši pomoc.
Přílohy:

Odpověď od Cony
20. lis 2018 14:24 #137841
bootstrap.min.js obsahuje to stejné co bootstrap.js, jen zkomprimované. Ten bootstrap.js tam nemá co dělat, něco je špatně nakódované (šablona, plugin, modul...)
Poděkovali: Radek Malík

Odpověď od Radek Malík
20. lis 2018 14:37 #137843
Takže je to chyba v šabloně. Odstranil jsem odkaz na bootstrap.js z index.php v šabloně a vše funguje jak má.

Odpověď od Rudolf
20. lis 2018 14:56 #137845
Odkaz v šabloně tam asi byl z nějakého důvodu, ještě před tím než jste nainstaloval to rozšíření nebo se pletu?

Když to rozšíření vypnete, fungují vám všechny původní funkce šablony nebo přestanou fungovat díky tomu, že jste odkaz na JS od boostrapu odstranil?

Podle mne je postup špatný (byť řešící aktuální problém). Správně by mělo být upravit nově instalované rozšíření a pokud nemá v administraci možnost vypnout JS bootstrapu, tak to buď doprogramovat nebo v kódu natvrdo upravit.

To že načítáte JS full verzi místo min verze je v této chvíli podružné.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Odpověď od Cony
20. lis 2018 15:58 #137849

Rudolf Baláš napsal: To že načítáte JS full verzi místo min verze je v této chvíli podružné.

Není, protože se načítají obě verze. Pokud se načítá bootstrap.min.js tak bootstrap.js ze stejné složky tam nemá co dělat.
Odstranění samozřejmě ale není úplně správně, načtení by mělo zůstat, ale ve správném formátu, tj.
JHtml::_('bootstrap.framework');
Což zajistí načtení správné verze skriptu, dle toho, zda je zaplé ladění nebo ne.
Poděkovali: Radek Malík

Odpověď od Radek Malík
20. lis 2018 16:10 #137850
Odstranil jsem tento řádek z index.php:

$doc->addScript($this->baseurl."/media/jui/js/bootstrap.js");

V šabloně nevyužívám všechna rozšíření, která jsou od "výrobce" k šabloně určená, protože je nevyužiji. Ty co mám, tak fungují bez problémů.