Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Ako vytvorím 2 stĺpce v článku

22. lis 2018 18:02 #138001
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Upravit v css s podmínkou.
viz. www.jakpsatweb.cz/css/media.html
Poděkovali: Goroslavomir

22. lis 2018 19:40 - 22. lis 2018 19:45 #138007
Odpověď od Teo
Návštěvník
Já bych ještě zkusil použít nějakou šablonu s bootstrapem a pak můžeš používat rozdělení podle tohoto vzoru, který ukazuje rozdělení na tři sloupce:
Code:
<div class="container"> <div class="row"> <div class="col-sm-4"> <h3>Sloupec 1</h3> <p>Lorem ipsum dolor..</p> <p>Ut enim ad..</p> </div> <div class="col-sm-4"> <h3>Sloupec 2</h3> <p>Lorem ipsum dolor..</p> <p>Ut enim ad..</p> </div> <div class="col-sm-4"> <h3>Sloupec 3</h3> <p>Lorem ipsum dolor..</p> <p>Ut enim ad..</p> </div> </div> </div>
Výhodou je to, že se to na mobilech či tabletech zarovná tak, aby to bylo snadno čitelné.
Více např. zde - www.w3schools.com/bootstrap/default.asp
Nevýhodou je to, že pokud si někdo upravuje web sám a neumí HTML a CSS, tak se s tímhle většinou nepopere. Chtělo by to něco na "klikačku" Nemá někdo tip na nějaký klikací plugin s bootstrapem do nějakého editoru?

22. lis 2018 21:25 #138014
Odpověď od Ernst
Joomla Expert

Teo napsal: Já bych ještě zkusil použít nějakou šablonu s bootstrapem a pak můžeš používat rozdělení podle tohoto vzoru, který ukazuje rozdělení na tři sloupce:

Ale tohle přeci neřeší zobrazení obsahu článku ve vice sloupcích.
a Column-count neřeší jen text, ale umožní třeba zobrazení položek K2 v zobrazení kategori ve více sloupcích, aby to navazovalo tak, že je první sloupec odshora dolů, pak druhý sloupec odshora dolů atd.
Vidět je možné na www.diochi.cz/cs/symptomy

22. lis 2018 21:32 - 22. lis 2018 21:33 #138016
Odpověď od Cony
Moderátor

Chtělo by to něco na "klikačku" Nemá někdo tip na nějaký klikací plugin s bootstrapem do nějakého editoru?

- různé page buildery - ale je to trochu s kanónem na vrabce
- JCE umožňuje definici vlastních tříd. Osobně využívám ve spojení s upraveným CSS pro editor, tak aby se mi bloky zobrazovali jak mají. Není to ale úplně klikací, v JCE nejde jednoduše "nakliknout" 3 divy v sobě
- našel jsem tento plugin do TinyMCE, vypadá zajímavě, ale nemám odzkoušeno (preferuji JCE)

22. lis 2018 22:03 #138019
Odpověď od Goroslavomir
Pokročilý uživatel
@media (min-width: 600px) {
#styleleft {width: 48%; float: left}
#styleright {width: 48%; float: right}
}

Ďakujem. Takto mi to vyriešilo môj problém.

23. lis 2018 10:17 #138024
Odpověď od coleoptera
Návštěvník
Pokud je to čistě o jednoduché pomůcce k vytvoření řádku s bloky pro vložení textu nebo fotečky, pak to mám vyřešené pluginou BootStrap Row Builder.
extensions.joomla.org/extension/bootstrap-row-builder/
V Tiny přibyde tlačítko, které se zeptá, kolik bloků na řádku a v editoru podle toho naskočí pomocný textík, který nahradím vlastním obsahem.
Je zalámaný, ale frontend ho interpretuje správně.
Přílohy:

Powered by Fórum