Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

aktualizace

27. čvn 2018 18:18 #136491
aktualizace od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den,

chtěl bych se vás zeptat jak to je s aktualizacemi. Je lepší aktualizovat Joomlu postupně jak jsou vydávány aktualizační balíčky? Pokud ano tak jak Joomlu zaktualizuji když se mi v administraci zobrazuje novější verze.
Nebo je to jedno a mohu starou verzi přeskočit?

Moc děkuji Milan

27. čvn 2018 19:47 #136492
Odpověď od Bong
Moderátor
Pokud využíváte automatické aktualizace, tak prostě spustíte aktualizaci, která se vám nabízí. Tak je to správně.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. čvn 2018 21:01 - 27. čvn 2018 21:02 #136495
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
já bych před tím trochu varoval. Dost se nedoporučuje použít nultou a první verzi.
Třeba 3.x.0 a 3.x.1., často v nich bývají chyby.
Já osobně je přeskakuji

Pokud se jedná o bezpečnostní aktualizaci (opravuje chybu zabezpečení), je nutné ji instalovat ihned

28. čvn 2018 11:55 #136499
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den a děkuji za odpovědi,

jen bych se chtěl ještě zeptat zda je nutné z bezpečnostních důvodů odinstalovávat i rozšíření, která se na webu nepoužívají. Jde mi o to, že některá rozšíření obsahují i více modulů nebo plugínů. Je v joomle někde nástroj na odinstalování celého rozšíření? Zatím to dělám jednotlivě.

Moc děkuji, Milan

28. čvn 2018 12:30 - 28. čvn 2018 12:32 #136500
Odpověď od H13
Admin

Je v joomle někde nástroj na odinstalování celého rozšíření? Zatím to dělám jednotlivě.


Moduly a pluginy se dají instalovat samostatně a není mezi nimi dána nějaká závislost, proto Joomla! nenabízí mazání kompletního "uskupení". Kdyby pluginy a moduly byly provázány nějakou závislostí, pak by bylo vše mnohem složitější na údržbu.

Každopádně v Extension manažerovi je pole pro filter, když tam zadám např. "Phoca Cart", pak se mi zobrazí všechny moduly, pluginy, komponenta i celý balíček, pak stačí jen vybrat vše a naráz se dá vše odinstalovat, takže to není zase tak složitý.

je nutné z bezpečnostních důvodů odinstalovávat i rozšíření, která se na webu nepoužívají.

Doporučuji to tak rozhodně dělat, například i smazat šablony, které nejsou používany. Čím méně kódu, tím menší šance mít nějaký bezpečnostní problém. Navíc je to pak také výhodné při zálohování a celkové správě stránky. Např. pokud něco hledám v phpMyAdminovi a mám tam o polovinu míň tabulek, práce je pak svižnější. Každá zbytečná položka navíc při zobrazování souborů a složek přes FTP zdržuje.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum