Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Plugin Simple Adminer - update adminer.php

11. čvn 2018 15:54 - 11. čvn 2018 15:57 #136282
Plugin Simple Adminer - update adminer.php od ferino
Pokročilý uživatel
Zdravím,
používam už dlhšiu dobu veľmi šikovné rozšírenie "Simple Adminer" od MediaHof.de.
Je to free plugin, ktorý integruje populárny nástroj Adminer priamo do Joomly.
Toto rozšírenie však už nie je dlhšiu dobu vyvíjané ani oficiálne podporované, napriek tomu dosť dobre funguje...
Pred rokom sa mi v ňom podarilo aktualizovať verziu Adminera z v4.2.x na v4.3.1, takisto aj grafickú šablónu. Funguje to doteraz aj na najnovšej Joomle.
Teraz som kdesi zachytil, že tá verzia má neakú bezpečnostnú dieru, tak som chcel aktualizovať, avšak neúspešne. Akonáhle vymením súbor adminer.php (teda dám novší ako v4.3.1), plugin prestane fungovať - nezobrazí sa - čistá plocha v administrácii...

Vedel by s tým niekto pohnúť?

Prikladám aj inštalačku funkčnej verzie.
Code:
https://mega.nz/#!xdlHnaDQ!uiOfbWAX9k8vNNU_vx2drFn3jcW4yQX8xN3UAuum8bc



Vďaka.

12. čvn 2018 06:42 #136287
Odpověď od Bong
Moderátor
Nechce se mi to zkoumat, ale ten plugin nedělá snad nic moc tak jiného, než, že zobrazí Adminer v iframe (což už může být sám bezpečnostní problém). Spíš bych poptal autora Admineru.

Také lze použít rozšíření Art Adminer.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

12. čvn 2018 08:58 #136290
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
Neviem, či len zobrazí Adminer v iframe, lebo on si dokáže aj načítať databázu zo servera, takže človek sa nemusí zvlášť prihlasovať...
Bezpečnostný problém sa samozrejme úplne vylúčiť nedá, ale v nastaveniach pluginu sa dá ošetriť prístup, napr. iba na Super Users...

Autora Admineru som ešte neskúšal kontaktovať...

12. čvn 2018 13:13 #136293
Odpověď od Cony
Moderátor
Zapněte chybová hlášení v glob. nastavení Joomly, vypíše Vám to chybu.
Kromě adminer.php asi ještě zaktualizovat plugin.php.

12. čvn 2018 13:17 #136294
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
To som už skúšal
Error reporting: Maximum, alebo Development
a nič

plugin.php som tiež aktualizoval...

Powered by Fórum