Foto galéria, kde mám uložiť fotky?

Mat
08. čen 2018 00:10 #136252
Ahojte, nechcem mať fotky uložené priamo na mojej stránke. V minulosti som ich mal uložene v Google Foto, žiaľ Phoco import týchto fotografií už nepodporuje.

Moja otázka znie: kde konkrétne by som mohol uložiť moje fotografie(sociálnym sieťam ako facebook a google+ by som sa chcel vyhnúť) a akým modulom by som ich mohol importovať do joomly??

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od H13
08. čen 2018 14:46 #136262

V minulosti som ich mal uložene v Google Foto, žiaľ Phoco import týchto fotografií už nepodporuje.


Jestli Phoca importem myslíš import pomocí Phoca Gallery, pak to funguje pořád stejně, viz. příklad: www.phoca.cz/phocacart (fotky jsou naimportovány přes Phoca Gallery). Co ale nefunguje, je to, že Google Photos záměrně neumí vytvořit veřejné album, která by se dala importovat. Pokud jsi si ale taková alba vytvořil před Google Photos (v Picase, nebo Google+), pak fotky z těchto albumů jdou neustále importovat.

Pokud to jde, doporučil bych zobrazovat fotky z vlastního serveru, protože v poslední době je situace externích fotek (externích komponent) velmi tragická, buď službu zruší úplně (Picasa), nebo zakážou dělat alba, které lze importovat (Google Photos), nebo pořád mění API (Facebook API). Navíc externí služby teď bojují s GDPR a cookie policy. :-( To, znamená, že i když něco najdeš, může to být otázka chvíle, kdy to zase přestane fungovat :-( :-( :-(

Phoca Gallery - http://www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie (Joomla!)
Phoca Guestbook - http://www.phoca.cz/phocaguestbook - kniha návštěv (Joomla!)
Phoca Download - http://www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů (Joomla!)
Phoca Cart - http://www.phoca.cz/phocacart - e-shop,...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.