fotogalerie, zmenšování fotek

Sylvie
28. kvě 2018 16:44 #136048
Zdravím, prosím poraďte.
Klient požaduje: "Každopádně potřebujeme, aby bylo snadné umisťování nových fotografií a popisek k nim se vztahující. Ideální by bylo, kdyby se i fotografie při nahrávání rovnou automaticky zmenšily na požadovanou velikost (formát i rozlišení fotografie)."
Jedná se průměrně o 20-30 fotek, které se budou na webu vyměňovat.
Pokud to umí phoca gallery, tak nevím jak to nastavit. Ještě jsem to nikdy nepotřebovala. Děkuji a přeji hezký den :-)
Sylvie

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bart
28. kvě 2018 18:13 #136055
Máte na mysli "klasickou" fotogalerii? Ne obrázky do článku?

Ano, rozhodně doporučuji Phoca Gallery. Požadovaná vlastnost lze nastavit (jako mnoho dalších).

Případně Simple Image Gallery Pro od JoomlaWorks.
Poděkovali: Sylvie

Odpověď od Koudy
28. kvě 2018 19:27 #136056
Pro nezkušené je super JCE editor. Přes něho se dají fotky pěkně ořezat a i vytvořit nadhledy.

Příloha Vstiek_2018-05-28.png nebyla nalezena.

Joomla je jen můj několikaletý koníček.
Několik let využívám předplatné Yootheme, mohu poskytnout informace.
Přílohy:

Odpověď od Kamila
29. kvě 2018 10:34 #136061
Pěkný den,
děkuji za posunutí, s tím teď momentálně bojuju. JCE mám instalované Můžu se optat co je to přesně za verzi JCE, Moje vypadá jinak a ty náhledy mi tam nejdou a v tom je problém :-)

Odpověď od Kamila
29. kvě 2018 11:20 #136066
Zkoumala jsme jakou verzi jce mám.Umí ty náhledy ta free verze nebo jen verze Pro?
díky za info

Odpověď od Bart
29. kvě 2018 11:35 #136067
Verze Pro má vylepšeného správce obrázku a bohatější nastavení. Umožňuje právě POPUP. Teď jsem testoval obě verze a porovnával na localhost.

Na stránkách JCE je vidět rozdíl: www.joomlacontenteditor.net/purchase

Odpověď od Kamila
29. kvě 2018 11:39 #136068
Díky moc,
tam je problém že já nemám Pro :-)

Po prvadě pro vypadá lákavě :-)

díky za info

Odpověď od Bart
29. kvě 2018 11:40 - 29. kvě 2018 11:45 #136069
Jak chcete obrázky využít? Jako galerií nebo do článku?
Pro galerii se určitě, z mého pohledu, jeví Phoca Gallery. Samozřejmě možnosti jsou skoro neomezené. A není problém vkládat obrázky i do článků s náhledy (a to i pomocí Phoca Gallery, JCE atp.).

Tady máte demo JCE (PRO): demo.joomlacontenteditor.net/ (takže si jej můžete porovnat a vyzkoušet).

Odpověď od Kamila
29. kvě 2018 12:02 #136070
jen potřebuju vložit obrázek v nějaké velikosti, aby se mi na home page udělal náhled. Na home page mám víc sloupců tak aby se mi to správně zmenšovalo.
Koukám na ty galerie I to možná bude cesta .

díky za pomoc

Odpověď od Bart
29. kvě 2018 12:14 #136073
Ještě by to šlo vyřešit pomocí nějakého pagebuilderu :). To je další možnost. Možností je opravdu dost :).

Odpověď od Sylvie
29. kvě 2018 23:13 #136095
Děkuji moc za odpověď ;-)

Budu to potřebovat i do fotogalerie, ale i do článku,
takže zakoupit JCE pro - to se mi (dle Vašeho náhledu) zdá pro začátečníka nejjednodušší řešení.

Probírám se Phoca gallery a nedaří se mi najít nastavení, aby se fotky při nahrávání automaticky zmenšily třeba na 800x600pix a i objem dat, aby se snížil na minimum. Můžete mne prosím nasměrovat? Díky

Odpověď od Bong
30. kvě 2018 08:24 #136100
Pouzijte nejaky plugin. Treba MavikThumbnails.
Nainstalujete, nastavite pozadovane velikosti pro ruzne typy zobrazeni a hotovo. Vsechno se uz bude dit automaticky.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Sylvie
01. čen 2018 12:26 #136149
Děkuji Bongu. Zkusila jsem mAvik free verzi, je fajn. Ale neřeší "resize" objemu dat. Lze nějakým způsob docílit, aby fotka např. s objemem 3 MB se při nahrávání na web zmenšila na 100 kb?
Díky moc.

Odpověď od Martin Beneš
01. čen 2018 14:08 #136152
Já mám moc dobré zkušenosti s Ignite Gallery - není to drahé rozšíření a možností úprav včetně změny velikosti je tam skutečně mnoho. Dobré je i rozšíření Droppics od JoomUnited , kde těch nastavení není sice tolik, ale je to určitě uživatelsky velmi přívětivé. V současné době dost testuji Showtime Image Gallery od Firecoders - jediné, co mi tam chybí je nemožnost změny velikosti zdrojového obrázku - je přislíbeno pro další verzi.

Jsou to sice vše placená rozšíření, ale myslím, že užitečná. Anebo použít právě zmiňovaný editor JCE, ale co se týče fotogalerií, tak už je to uživatelsky o něco náročnější.

Odpověď od Sylvie
01. čen 2018 15:40 #136156
Díky moc za tip. Web bude ovládat někdo, kdo rozumí lépe úplně jiným věcem... Proto potřebuji nějaké rozšíření, které prakticky vše udělá za něj :-D něco fakt jednoduchého. Ani by to nemuselo být rozšíření na fotogalerii, klidně ty fotky mohou být v článku. Můžou se tam nahrávat po jedné, nebude jich moc. Ale když tam budou sázet fotky rovnou z foťáku, tak blbý...
Droppics se mi na první pohled moc líbí a zdá se jednoduchý. Čtu tam, že originál velikosti zůstávají, ale je tam i možnost nastavení je odstranit?

Dííííky moc!! :-)