Migrace VM

marvays
19. dub 2018 09:23 #135199
Ahoj. Budu řešit migraci opravdu starého eshopu na j2,5 a VM 2.0.x na nejmovější verzi. Hůledám způsoby, jak bych to udělal nejlíp, nejrychleji a nejlevněji. Narazil jsem na rozšíření, které to dost ulehčuje, a rád bych se zeptal, jestli stím náhodou už někdo nemáte zkušenost. JMigrator

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Ernst
19. dub 2018 19:24 #135205
mám s ním hodně zkušeností, dříve se to jmenovalo vmmigrator.
Na tyto přetahy je ideální, je ale placený.
Ale dá se nainstalovat na neomezené množství domén, jen podpora je akorát pro jednu.

Co potřebuješ vědět?

Odpověď od Cony
19. dub 2018 23:21 #135210
Už si to moc nepamatuju, ale není přechod VM2 -> VM3 jen o aktualizaci? Mám pocit že externí udělátko bude zbytečné...

Odpověď od Ernst
19. dub 2018 23:29 #135211
ano, to je jen upgrade, ale pokud je to třeba vše přenést na nový web, tak to jinak než migratorem rozumě nejde

Odpověď od marvays
20. dub 2018 04:26 #135213
Zdravím chlapi. Chtěl jsem jen vědět, jestli to někdo zná a dá nějakou recenzi. Toto mi bohatě stačí.
Budu aktualiovat jeden z prvních eshopů, co jsem dělal. A jelikož tehda sem dělal různé zvěrstva a tak podobně, rád bych to migroval do čisté instalačky a vše pokud možno odznova :)

Odpověď od Cony
20. dub 2018 15:07 #135239
Kritická podle mně byla migrace VM1 - VM2, pak už to šlo myslím docela snadno, teda až na případné úpravy šablony...

Odpověď od Rudolf
24. dub 2018 00:38 #135301
Nejlepší podle mé zkušenosti je VMigrator od Breakdesignu (J15/VM1 ->J3/VM3).
Nainstaluji čistou Joomla a VM bez obsahu
Nainstaluji co nejvíce starých aplikací a modulů a pluginů ze staré Joomla v nových verzích.
Propojím db a ftp obou instalací a spustím.

Migrátor má na vše napsané db dotazy na převod se zachováním ID a propojení a vazeb, takže mi krásně pak fungují ve VM objednávky, zákazníci, skupiny, ceny, produkty, kategorie a v Joomla články a kategorie a menu a uživatelé.

Pokud potřebuji dokoupím si addons (nám vyvíjeli na míru addon pro Form2Content).

Pokud potřebuji mohu se vrátit zpět nebo pokračovat tam kde jsem skončil (vynechám jednotlivé kroky) nebo spustím znovu jako aktualizaci.

Aplikace je dražší, takže si ji uchovávám na mustru J32 a následně vše aktualizuji ručně, ale pokud budu potřebovat, tak ji opět jednou za čas koupím.

Ne všichni zákazníci chtějí zachovávat obsah.

JMigrátor je dobrý na Joomla/články (i když u nás ne, my používáme Form2Content), pro VM mi tak ok nepřišel.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením
Virtuemart Mailing Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
XML Easy Feeder - aplikace na generování feedů, napojení na ERP pro VirtueMart
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla!

Odpověď od Linelabcz
24. dub 2018 07:49 #135303
Pokud by někdo potřeboval migraci z HikaShop na Virtuemart, pište do PM.

Linelab.cz Tvorba a správa webových stránek Joomla! LINELABOX Vytvořte si Joomla! šablony zdarma