Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

přihlášení do databáze Joomla

03. dub 2018 21:07 #134992
přihlášení do databáze Joomla od František Pišl
Uživatel
Zdravím všechny. Potřbuji prosím poradit s problémem. Mám naistalovanou Joomlu na webhosingu a zprovozňuji si e-shop s vlastními výrobky. Zatím nemám stránky uveřejněné a proto musím stránky v zákaznickém režimu zobrazovat přes heslo. Stejně jako přistupuji do administrace. Jenže se najednou nejde na mé heslo přihlásit ani do administrace ani do zákaznického náhledu. FTP komunikace funguje normálně (pro FTP mám jiné heslo). Otázka zní: Jde se přihlásit do administrace, nebo přes FTP přistup zkontrolovat zda nebylo nějak heslo změněno, nebo ho zaktualizovat?
Je heslo viditelné v nějaké složce v databázi?

Moc děkuji za radu F.P.

03. dub 2018 21:15 - 03. dub 2018 21:19 #134993
Odpověď od Bong
Moderátor
V databázi vidět je, ale ne ve tvaru, který by byl pro vás čitelný.
Co jste upravoval naposledy? Nehrál jste si s pluginy?

Jak se konkrétně projevuje ta nemožnost přihlášení? Nějaká chybová hláška?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. dub 2018 21:36 #134995
Odpověď od František Pišl
Uživatel
Naposledy jsem se přihlásil asi před 14dny. Jen jsem si prohlížel stránky kvůli korekturám ze zákaznické strany, ani jsem se nepřihlašoval jako admin. Normálně to šlo a když jsem zaúkoloval manželku, aby také prohlédla stránky, tak už jsem se nepřihlásil. Docela mě z toho bolí hlava. Ještě jsem si vspoměl , že mě pronajímatel prostoru psal asi před rokem, že zaregistrovali útoky na systémy Joomla , že mám aktualizovat systém. Nemohlo
se opakovat něco jako nějaký útok, který změní heslo? Třeba je to pitomost. Už nevím co stím. Snad zálohovat databázi a vytvořit novou. :sick:

Děkuji za reakci F.P.

03. dub 2018 21:41 #134996
Odpověď od František Pišl
Uživatel
Při pokusu o přihlášení jako administrátor to napíše, že uživ. jméno nebo heslo je špatné. Při přihlašování ze zákarnické strany jen poskočí stránka a napíše to ( Uživatelské jméno a heslo nesouhlasí nebo ještě nemáte vytvořen účet.) Je to pitomost, protože mám jméno a heslo napsané v sešitě a použil jsem ho už asi 1000krát.

Děkuji F.P.

03. dub 2018 21:53 - 03. dub 2018 21:55 #134998
Odpověď od Bong
Moderátor
No, jestli neaktualizujete Joomlu, nepoužíváte zálohování,... pak si skutečně koledujete o velké problémy.


1. Stáhněte si soubor heslo.zip z adresy uredni-deska.g6.cz/download/category/5-utility.html
2. Jeho obsah (soubor heslo.php) nakopírujte přes FTP do rootu vaší Joomly.
3. Do prohlížeče zadejte: vasestranky.cz/heslo.php
4. V dialogovém okně vyberte svůj účet administrátora a změňte heslo...
5. zkuste se přihlásit
6. smažte nahraný soubor heslo.php z rootu Joomly

Pokud se vám v dialogovém okně nezobrazí v rozbalovacím seznamu váš administrátorský účet, máte buď špatnou verzi Joomly, nebo špatnou verzi skriptu, nebo poškozené tabulky databáze či žádný...

Následně vás čeká zálohování webu, kompletní aktualizace, zabezpečení, zjištění zda nedošlo k hacknutí...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: František Pišl

03. dub 2018 22:06 #134999
Odpověď od František Pišl
Uživatel
Děkuji za odpověď. Všemu rozumím, ale nevím co znamená do rootu Joomly. To je nějaký soubor, nebo složka?
Nic pod názvem root. ... jsem nenašel. Moc děkuji za upřesnění.F.P.

Powered by Fórum