Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Ochrana.

11. bře 2018 11:25 #134602
Ochrana. od Ján
Začátečník
Dobrý deň.
Prosím poraďte mi ako sa chrániť pred zneužívaním kontaktného formulára na webovej stránke. Denne mi prichádza niekoľko stoviek mailových správ cez kontaktný formulár. Takto mám zverejnený kontaktný formulár www.bioobchods.sk/kontakt
Zrejme sa niekto na tom príjemne zabáva.

Prajem Vám príjemnú nedeľu.

11. bře 2018 11:33 #134603
Odpověď od Ján
Začátečník
Takto mi to prichádza: Bioobchods.sk: Test, just a test. Keď na to kliknem a otvorím správu je napísané:

E-mail s otázkou z www.bioobchods.sk/ od:
BobeakatGunteefef <burtbode@hotmail.com>

Hello. And Bye.

Robí to neznámy odosielateľ, uvádzaný e-mail je samozrejme fiktívny a prichádza mi to do doručenej pošty. Prichádza mi niekoľko stoviek mailov denne od tohto jedného dobráčiska.

11. bře 2018 13:22 #134604
Odpověď od Vašek H.
Začátečník
A máte u toho puštěnu Captchu? V komponentě Kontakt, záložka Formulář?
Poděkovali: Ján

11. bře 2018 14:10 #134605
Odpověď od Ján
Začátečník
Ďakujem za odpoveď.
Nie nemám. Ale ja nemám nainštalovanú Captchu. Tak mi prosím Vás poraďte ako to spraviť.

11. bře 2018 14:40 #134606
Odpověď od Vašek H.
Začátečník
Plugin Captcha - ReCaptcha je v základní instalaci, plugin povolit a nastavit v Systém / Globální nastavení ji dát jako Výchozí (na googlu se musí sehnat Site Key,...) nebo použít plugin n3t Seznam Captcha a také jej povolit a nastavit jako výchozí v glob. nastavení. Potom ještě v komp. Kontakty / Možnosti / záložka Formulář vybrat Povolit Captcha
Poděkovali: Ján

11. bře 2018 16:24 #134607
Odpověď od Ján
Začátečník
Sem sa dostanem, je tam napísané Predvolené Captcha a v rámčeku -Nezvolené-, ale iná možnosť tam nieje.
Přílohy:

Powered by Fórum