Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vkládání odkazu na soubor

09. bře 2018 12:32 #134578
Vkládání odkazu na soubor od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den,
chtěl bych poprosit o radu, zda nevíte o nějakém řešení (pluginu) této situace.

Označím text na ten přidám odkaz. Otevře se mi okno se zadáním URL, tu ale neznám a žádné další okno s výběrem se mi neotevře. Potřeboval bych takto odkazovat a vybrat soubor z určitého adresáře.

Jde toto pořešit instalací nějakého pluginu?

Moc děkuji za pomoc. Milan

09. bře 2018 13:48 #134579
Odpověď od Bong
Moderátor
Takže řečeno normálním jazykem, vlastně potřebujete, aby uživatel znal nějaké heslo nebo pin, po jehož zadání započne stahování souboru?

Toto řeší rozšíření pro stahování souborů. QuickDownload, Phoca Download, jDownload,....

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

09. bře 2018 13:55 - 09. bře 2018 13:56 #134581
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Dobrý den, děkuji za odpověď.

Ne jedná se mi o to že mám klienta, který si chce spravovat svůj web sám v administraci a naráží na to že když označí kus textu v článku a chce k němu přiřadit odkaz tak neví jakou cestu (url) má zvolit. Jak na vytvořený článek nebo třeba na PDF soubor uložený v adresáři.

Děkuji Milan

09. bře 2018 14:16 #134582
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Ještě doplním, řeším to zatím takto,
do složky si nahraji potřebný soubor, přesunu se do článku a na konec článku vložím pomocí vložit/upravit obrázek zmiňovaný obrázek. Ten si označím a otevřu opět dialogové okno vložit/upravit obrázek a zde si zkopíruji URL, a obrázek odstraním. Označím text, zvolím vložit odkaz a zde zkopíruji url k obrázku.

Problém je v tom, že pro klienta to je moc složité.

Děkuji Milan

09. bře 2018 14:36 - 09. bře 2018 15:18 #134583
Odpověď od Bong
Moderátor
Dejte mu tam JCE editor. Vkládání obrázků, souborů, odkazů atd. je pak hračkou a dokonce uživatel ani nemusí opouštět editor. Totéž platí i o vytváření odkazů v rámci webu (externí je třeba už z principu zkopírovat). Nahrávání souborů se také odehrává ve stejných dialogových oknech.

Pokud jde o soubory přílohy, tak je šikovná třeba i komponenta Attachments, pak máte soubory přiložené k článku pěkně pod článkem na jedné hromádce.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

09. bře 2018 14:46 #134584
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Moc díky za pomoc, komponentu Attachments znám a někde ji také používám. Myslím si ale že to je těžký kalibr na několik odkazů k pdf souborům nebo obrázkům.

Nainstaluji tedy JCE editor a vyzkouším.

Přeji pěkný jarní den, Milan

Powered by Fórum