Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Oprávnění - joomla!

14. dub 2019 21:39 #139905
Odpověď od Aqui
Začátečník

Cony napsal: Pokud Super Admin je opravdu super admin (v globálním nastavení právo Super uživatel), tak mu přístup takto nevypnete. Mrkněte se, jestli to máte opravdu takto nastavené.


Takže to může být během instalace Joomla! nastaveno jinak? Mám základní super adminský účet definovaný instalací J! Nic jsem neměnil, definováno jako Super Admin. No je to právě zvláštní. Nastavolal jsem práva pod tímto uživatelem pro komponenty (v globálu vše povoleno a do "možností" komponent poděděno) a najednou K.O.
Jenže nyní se nedostanu v administraci vůbec nikam takže to mohu kontrolovat už jen v DB. Mám hledat nějaký speciální klíč? Tak teď nevím co se mi povedlo na hack ale administraci jsem úplně odrovnal...

Zdarec :whistle: Aq.

15. dub 2019 12:01 #139912
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud je instalace Joomly z oficiálního balíčku, tak je hlavní uživatel (založený během instalace) vždy super správce. Přijde mi ale že jste buď to oprávnění odebral, nebo si přehodil svého uživatele do jiné skupiny.

15. dub 2019 19:08 #139919
Odpověď od Aqui
Začátečník

Cony napsal: Pokud je instalace Joomly z oficiálního balíčku, tak je hlavní uživatel (založený během instalace) vždy super správce. Přijde mi ale že jste buď to oprávnění odebral, nebo si přehodil svého uživatele do jiné skupiny.


Z ofiko instalace. Nevím co jsem podělal, ale ani jedno z uvedeného. Udělám obnovu ze zálohy a zkusím to znova a zkusím si zapamatovat u kterého nastavení (komponenty) to selhalo.

Zdarec :whistle: Aq.

15. dub 2019 19:32 - 15. dub 2019 19:33 #139920
Odpověď od Linelabcz
Admin

Cony napsal: Pokud je instalace Joomly z oficiálního balíčku, tak je hlavní uživatel (založený během instalace) vždy super správce. Přijde mi ale že jste buď to oprávnění odebral, nebo si přehodil svého uživatele do jiné skupiny.



Uživatel sám sobě oprávnění měnit nemůže.

16. dub 2019 19:41 #139926
Odpověď od Aqui
Začátečník

Linelabcz napsal:

Cony napsal: Pokud je instalace Joomly z oficiálního balíčku, tak je hlavní uživatel (založený během instalace) vždy super správce. Přijde mi ale že jste buď to oprávnění odebral, nebo si přehodil svého uživatele do jiné skupiny.



Uživatel sám sobě oprávnění měnit nemůže.


Jako super admin ho můžu měnit i sobě. Obyčejný uživatel asi nikoliv.

Každopádně asi už vám co se mi přihodilo. Pravděpodobně se mi přihodilo to, že byl superadmin účet s děděnými právy admina, a jak jsem změnil jeho oprávnění, odřízlo to i super admina a celá administrace byla uzavřena. Díky všem za pomoc, jdu nyní dále experimentovat.

Zdarec :whistle: Aq.

16. dub 2019 20:32 #139927
Odpověď od Linelabcz
Admin
Je fakt, že u Super Usera jsem práva nikdy neměnil. Díky za info. :-)

Powered by Fórum