Dlouhé načítání joomly - Web browser is waiting

Petr
16. led 2018 06:23 #133823
Dobrý den,
zkouším nové stránky založené na poslední verzi joomla! ale mám problém s rychlostí prvního načtení stránek. Většinou trvá kolem 20s. Když jsem psal na hosting tak tam je vše v pořádku a vše běží rychle, mám vlastní dedikovaný server. Nevíte v čem dalším by mohl být problém, popřípadě co nastavit lépe na serveru, popřípadě v joomle? Odkaz na stránky: Odkaz na výsledek testu rychlosti stránek Díky za pomoc.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od HonzaKr
16. led 2018 11:15 #133825
Nemáte zapnutou Komprese pomocí GZIP? Celková odezva vašeho serveru je dost pomalá a to včetně DNS.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

Odpověď od Petr
16. led 2018 13:45 #133827
GZIP mám zapnutou, ale když ji vypnu tak se to nezlepší o moc. Nyní je vypnutá. Běží tam více domén a když zkouším třeba kde je wordpress, tak tam je načtení do 2s. DNS, to je problém hostingu a nebo toho kde mám registrovanou doménu? Ta běží uweb4u a hosting je u hostingsolutions.

Odpověď od Ernst
16. led 2018 15:00 #133828
záleží na rychlosti hostingu. To kde máte déménu registrovanou s tím nemá nic společného.
Načtení této stránky trvá cca 3 vteřiny, což je hodně.
Tahá se tam nějaký script z cdnjs.cloudflare.com a v konsoli to vypíše množství chyb.
Myslím, že to dělá šablona, ale nevím to jistě.
Zkuste si to na chvíli nastavit na výchozí šablonu a zkuste rychlost

Odpověď od Petr
16. led 2018 21:10 #133841
script z cdnjs.cloudflare.com jsem vyřešil, s rychlostí to moc nepohnulo. Co se týče chyb, tak to bude asi chyba frameworku, jelikož originální šablona chyby nemá, ale já vytvořil vlastní barevné schéma v theme magic a pak vyskočilo tolik chyb. Asi bude nejlepší to přepsat natvrdo v css. Nicméně, když to přepnu do originální šablony tak se rychlost moc nezmění. Pokud dám výchozí šablonu tak to běží rychle, ale je problém že ji nemám nastylovanou, takže se nenačítá VM. Jinak používam kompresi co je v T3 frameworku a JCH Optimize

Chci se zeptat, dokáže tu někdo nakódovat šablonu aby vypadala stejně nebo podobně jako tato za rozumnou cenu, ale aby běžela rychle?

Odpověď od Ernst
16. led 2018 22:04 #133843
Jak jsem psal, způsobuje to šablona, přesněji nějak špatně napsaný javascript viz. gtmetrix.com/reports/obchod.i-nehty.cz/zUDHZSCO .
Co je to za šablonu nebo je vytvořena nějakým pagebuilderem?
Zkusil bych prvně vypnout všechny komprese a zakázat to JCH Optimize.
Nemáte tam náhodou aktivní dva frameworky?
Přímo v T3 framework nelze zapnout kompresi, nemyslíte kompresi v šabloně?

Odpověď od Ernst
16. led 2018 22:31 - 16. led 2018 22:35 #133846
PS ale opticky na vašich stránkách teď nějaké výrazní zpomalení nevidím,
Připadá, že to odstranění scriptu z cdnjs.cloudflare.com docela pomohlo.
Zkuste určitě zakázat to JCH Optimize

Jakou verzi joomly používáte?

Odpověď od Cony
16. led 2018 22:50 #133847
Aktuálně test ukazuje okolo 3s. To sice není žádná bomba, ale už je to ucházející výsledek...

Odpověď od Petr
17. led 2018 13:24 #133853
Mám jen jeden T3 framework a v něm zapnuto Optimize CSS a Optimize JS. Šablona je nainstalovaná přímo s joomlou tak jak jsem ji zakoupil. Nyní jsem to vypnul i to JCH Optimize, joomla mezipaměť a komprese gzip je taky vypnuta a vymazal jsem mezipaměť.
Jedná se o šablonu themeforest.net/item/flatastic-responsiv...uemart-theme/7084257

Myslím si že problém bude taky v tom že šablona používá asi modul menu, vyhledávání a košík z VM2 a jestli ten to nemůže drobet brzdit taky.

Odpověď od Petr
17. led 2018 21:31 - 17. led 2018 21:32 #133863
Nastav si na server SSL certifikát Let's encrypt je zadarmo jen se musí co 3 měsíce prodlužovat jde to nastavit na serveru aby se to dělo automaticky a následně změň protokol z HTTP 1.1 na HTTP 2.0 a rychlost se pohne zase pěkně nahoru.

Odpověď od Petr
18. led 2018 06:55 #133866
Používám poslední verzi joomla a VM, poctivě vše aktualizuji na poslední verzi když se to nabídne. PHP používám 7.1.13

Mám tento VPS: www.hostingsolutions.cz/managed-vps/vms-plesk/ Podle mě by to pro joomlu mělo stačit v pohodě.

SSL mi nejde zapnout pouze pro subdoménu, ale celý hosting a na hlavní doméně mi běží stará joomla a mam obavu aby to unesla a musel bych s tím dělat další práci navíc.

Zajímavé je, že když jsem aktivoval plugin mezipaměť co je v joomle defaultně, tak se čas načítání výrazně zlepšil. Problém je že špatně funguje košík. Když přidám zboží do košíku na hlavní straně, tak se v košíku nezobrazí, musím jít do podkategorie, nebo detailu zboží a pak se aktualizuje. Ví někdo jak v pluginu System - Mezipaměť v záložce Pokročilé vyloučit cachce pro nákupní košík? V modulu košíku mám cache vypnutou.

Odpověď od Ernst
18. led 2018 19:15 #133880
to je jedna z věcí, co jsem vám zapomněl napsat - zapnout joomle mezipaměť, stačí konzervativní mód :lol:

Odpověď od Petr
20. led 2018 21:29 #133892
zkus nastudovat ten server pořádně co máme VPS od hostime.cz tak jsou mi schopní aktivovat ssl zvlášť pro každou doménu, přepínat verze PHP a i ten protokol. Když jsem kompletně přešel na PHP 7.1, SSL a HTTP2 tak se rychlost webu rapidně zvýšila.

Odpověď od Petr
21. led 2018 21:56 #133894
Vyřešil jsem to přesunutím hostingu na SSD disky, zapnutím redis mazipaměti, povypínáním nějakých nepoužívaných pluginů a povolením opcache pro doménu a zabráním více paměti pro stránky. Tak uvidíme jak to bude šlapat dál. Co jsem zkoušel zapnout SSL na doménách, tak to pomůže většinou tak o 0,5s, ale i to se počítá. PHP mam 7.1.13.
Nevíte jak je na tom php 7.2 s rychlostí a připraveností joomly a VM, zkoušel to už někdo?