Navigační řádek "..právě se nacházíte.."

František Ohlidal
29. pro 2017 00:53 #133529
Dobrý den.. Mám opět dotaz. B) ..odkud a jak je možné spustit v J! 3.8.2 navigační řádek složený z aktivních odkazů, který byl kdysi u starších verzí umístěn někde dole podle povolení v globálním nastavení a bylo možné prostřednictvím tohoto se dostat prakticky odkudkoli kamkoli. Anebo jestli to v této verzi není možné, jakožto jsem tu věcičku nastavení nikde nenalezl, nějaká náhrada za tuto funkci. Třeba nějaký navigační pavouk čerpající data např. ze sitemap.xml.. Děkuji :)

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od HonzaKr
29. pro 2017 14:35 #133537
Myslíte asi Drobečkovou navigaci? Pokud tento modul nemáte, je nutno ho přidat v záložce Rozšíření - Moduly - Nový.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::
Poděkovali: František Ohlidal

Odpověď od František Ohlidal
29. pro 2017 14:49 #133538
..ano. Děkuji. :)

30. pro 2017 09:24 #133542
Dobrý den. Drobečkovou navigaci jsem nainstaloval do v šabloně vytvořeného řádku .. někde dole al tam se i zobrazuje a navíc se text z navigace duplicitně zobrazuje i v místě pageTitle. Nevím proč..?

30. pro 2017 09:42 #133544
..teď jsem přišel na to že v původní šabloně Jommly podle výpisu z FTP je nainstalovám modul mod_breadcrumbs jen se ale nezobrazoval v mé aktuální šabloně ve výčtu rozšíření modulů. Takže další instalací jsem si vlastně zadělal na nedorozumění. Nově nainstalovaný modul odinstaluji ale jak je možné použít modul od původní Joomly.? Anebo je účelnější jej deaktivovat na FTP .?

30. pro 2017 09:47 #133545
..až teď mi došla pointa odpovědi pana HonzaKr
...Myslíte asi Drobečkovou navigaci? Pokud tento modul nemáte, je nutno ho přidat v záložce Rozšíření - Moduly - Nový.
To nechtělo nový modul nainstalovat ale použít.. :O

Odpověď od Bong
30. pro 2017 10:03 #133546
Zbytečně se v tom pitváte. Jakýkoli modul můžete používat v neomezeném počtu kopií a každá může být zobrazena jinde, nebo jinak nastavena. Vždy dle potřeby.

Přidáte-li v záložce Rozšíření - Moduly - Nový modul nejedná se o novou instalaci modulu, můžete jej kdykoli smazat, přenastavit, zakázat,...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. pro 2017 10:37 #133547
..ale stejně se mi to stále zobrazuje kde nechci viz.např. www.proksova.cz/index.php/bulletin/poradenstvi Má to být na pozici někde dole .. na šabloně jsem vytvořil pro modul vrstvu..

Odpověď od Bong
30. pro 2017 10:50 #133548
Máte pouze jeden modul?
Tento modul máte nastaven pro nějakou existující pozici?
Nemá náhodou vaše šablona nebo framework samostatné nastavení pro Drobečkovou navigaci?

30. pro 2017 11:36 #133602
Teď jsem stav vrátil zpět před minulou úpravou pro breadcrumbs .. vytvořil jsem v šabloně znovu vrstvu .. vybral jsem nový breadcrumbs .. teď je v systému pouze jeden modul breadcrumbs a stále se zobrazuje i tam nahoře v pageTitlt. Zřejmě tam bude pro tento modul systémem rezervovaná pozice. Jak je možné udělat aby se modul zobrazoval pouze ze šablony dole.? Děkuji

Odpověď od Bong
30. pro 2017 11:52 #133603
Nevím co je vrstva.

V šablony: Možnosti si zapněte Náhled pozic modulů. Pak si v Šablony: Varianty (Site) klikněte na ikonu oka u vaší varianty šablony, objeví se vám stránka s pozicemi v šabloně. A můžete kontrolovat.

30. pro 2017 11:55 #133604
něco takový jsem chtěl abych se mohl podívat ale nevěděl jsem jak zapnout náhled. :P

30. pro 2017 11:56 #133605
vrstvou jsem myslel jako Layout v šabloně..

30. pro 2017 12:06 #133606
..v pozici nahoře je Position: breadcrumb [ Style: sp_xhtml outline] a dole v mnou vytvořenou pozicí je Position: breadcrumb [ Style: sp_xhtml outline]
Jak tu pozici co je nahoře posunout dolů.? :)

Odpověď od Bong
30. pro 2017 12:10 #133607
Jedná-li se o pozice, pak není nic jednoduššího než jim dát rozdílné názvy, nebo nežádoucí smazat.