Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Přesun webu z testovacího na konečné místo

13. pro 2017 14:22 #133371
Přesun webu z testovacího na konečné místo od Draha
Pokročilý uživatel
Mám udělaný testovací web ma J3.6, půvdoní ostrý je na J2.5.
Můj poskytovatel webhostingu mi nabídl, že po provedení zálohy stávajícího webu, smaže stávající web, provede vyčištění místa (web i DB) kde je nyní a nakopíruje web z testovacího místa na toto čisté místo. že bych nemusela nahrávat zálohu testovacího webu a pomocí kicksart instalovat.

Můj dotaz zní - bude postačovat upravit cesty v configuration.php webu? Přiznám se, že netuším co se stane pokuď se provede toto překopírování webu i jeho databáze a já budu chtít spustit administraci webu.

Je možné takto postupovat?
Děkuji

13. pro 2017 15:56 - 13. pro 2017 16:15 #133372
Odpověď od Bart
Moderátor
Všechno nastavení provede Akeeba Kickstart. Tedy všechno od začatku (nastavení databáze atd) a všechno to zapíše do databáze a configuration.php... Pokud se jedná o (kompletní) zálohu pomocí Akeeba Backup.

Je potřeba vzít zálohu v JPA nebo zip. Uploadovat ji nerozbalenou na webhosting. Dále vzít Akeeba Kickstart, který je rozbalený... A spustit : www.mojedomena.cz/kickstart.php

PS: nejdříve doporučuji otestovat a zálohu, zda je funkční (tedy se provedla správně. Stačí natrénovat na localhostu.

Starý web doporučuji také zálohovat pomocí Akeeba Backup. Záloh není nikdy dost.
Poděkovali: Draha

14. pro 2017 12:16 #133383
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
děkuji, tento postup znám a vždy jsem ho takto dělala. Pomocí Akeeba (záloha) a Akeeba Kickstart (rozbalení a instalace)
Ale pokud mi někdo nabízí možnost rychlejšího nahrání celého webu, protože to udělá přímo na serveru, tak mě zajímá zdaje to možné a jaká jsou úskalí.

14. pro 2017 12:33 - 14. pro 2017 12:36 #133385
Odpověď od Bart
Moderátor
Jasně, to chápu. Nejde mi do hlavy jak by to mohlo být (o moc) rychlejší. Stejně se musí celá záloha nahrát na webhosting. Ať to uděláte Vy nebo webhoster, je to jedno.

Co je stejně potřeba, je:
- zapsat data do databáze (tj. ze zálohy)
- upravit configuration.php (automaticky to dělá Kickstart.php, jde to i ručně)

14. pro 2017 12:35 #133386
Odpověď od Bong
Moderátor
Jestli nabizi jen prekopirovani, pak moc casu neusetrite.

A jinak musite upravit nejen cesty k TMP a LOGS, ale i dalsi veci, jako napriklad pripojeni k databazi...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Draha

14. pro 2017 13:06 #133389
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
no co se týká kopírování asi nebudu úplně souhlasit, protože mě to bude přez FTP připojení trvat déle než jemu napřímo.
Z toho co jste psali, ale hlavně vyplývá, že bych se zbytečně zamotala do nastavování cest a připojení k databázi apod. takže zůstanu u osvědčeného
děkuji za rady :)

Powered by Fórum