Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

seznam článků a odkazování

27. říj 2017 15:07 #132783
seznam článků a odkazování od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den,
již delší dobu se potýkám s odkazováním ze seznamu nových článků.
Můj problém je následující: Ve sloupci mám vypsané nové články, když kliknu na odkaz tak bych očekával, že mne odkaz přenese na danou stránku. Místo toho se mi obsah daného odkazu zobrazí na původní straně ze které jsem se odkazoval. Jednoduše řečeno po kliknutí na odkaz na stránce zůstane pouze hlavní nadpis a obsah se nahradí novým obsahem z odkazu.

ještě bych to vysvětlil takto: mám kategorii zprávy a do ní se odkazuji z hlavního menu. Tam kliknu, zobrazí se mi seznam zpráv a po kliknutí na zprávu se mi zobrazí příslušná zpráva a mám v drobečkové navigaci tuto cestu: mojedomena.cz/zprávy/zprava-první
na podstránce o nás si vypisuji zprávy z kategorie zprávy, po kliknutí na zprávu mám v drobečkové navigaci tuto cestu mojedomena.cz/o-nas/zprávy/zrava-prvni

Moje otázka tedy je, proč po kliknutí v článku o nás se nedostanu sem mojedomena.cz/zprávy/zprava-první

Moc děkuji za vysvětlení problematiky. Milan

27. říj 2017 20:08 #132789
Odpověď od Bong
Moderátor
V menu si udělejte položku odkazující třeba na blog článků kategorie zprávy. Tuto položku menu si klidně nastavte jako skrytou (Typ odkazu - Zobrazení v nabídce). Pak vám to bude fungovat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. říj 2017 10:09 #132813
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den,
děkuji za odpověď, pod záložkou články mám tyto možnosti:
Archivované články
Blog kategorie
Hlavní články
Jeden článek
Seznam kategorie
Seznam všech kategorií
vytvoření článku

Nikde jsem nenašel blog články. Zkusil jsem tedy blog kategorie - kategorie zprávy a nechal jsem nabídku skrytou a takto to nefunguje.

Moc děkuji za odpověď, Milan

30. říj 2017 10:25 #132814
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
to je to "Blog kategorie"

30. říj 2017 16:04 #132815
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Děkuji Vám za odpověď, tak mi to chvilku fungovalo u zpráv, kde se k jednotlivým zprávám dostávám ze seznamu zpráv. Pokoušel jsem se přidat další skrytou nabídku pro další nové články a nefunguje mi nic ani zprávy ani nové články.

Prosím o podrobnější vysvětlení problematiky abych se v tom trošku zorientoval.

Moc děkuji Milan.

30. říj 2017 19:54 - 30. říj 2017 21:02 #132820
Odpověď od Bong
Moderátor
Netuším co na tom hledáte za vědu. Prostě zobrazení každé stránky (tento se skládá obsahu nějaké komponenty a modulů) je závislé na nastavení položek menu, kterými obsah voláte.

Takže když žádným způsobem neodkazujete na obsah (to je jedno jestli na články nebo nějakou komponentu), zobrazí se sice žádaný obsah, ale zobrazené moduly budou stejné jako na stránce, ze které jste obsah vyvolal. Protože nikdo (a to ani Joomla) neví, co by měla jiného zobrazit.

Tak znova:

1. Vytvořte novou položku menu, pokud ji nemáte (Pojmenujte třeba Zprávy)
2. Typ položky nabídky nastavte Blog kategorie nebo Seznam kategorie
3. Vyberte kategorii, jejíž obsah chcete zobrazovat (u vás asi Zprávy)
4. Položku ZVEŘEJNĚTE a uložte
5. Vyzkoušejte ve frontendu, jak se vám výsledek líbí a jak funguje
6. Podle potřeby si přiřaďte k této položce menu moduly, tak jak chcete aby byly zobrazeny
7. Podle potřeby si v nastavení položky menu nastavte zobrazení článku, stránky, blogu,....
8. Až se vám bude všechno nastavení zobrazení líbit, pak položku SKRYJTE (Typ odkazu - Zobrazení v nabídce: Ne)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum