Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité obnovení akeeba databáze

19. říj 2017 14:50 #132649
obnovení akeeba databáze od Ernst
Joomla Expert
Pozor zjistil jsem, že v joomle 3.8.1. a akeeba 5.6.0 (2017-09-12) se po záloze a obnovení (třeba na stejné místo) pokazí databáze.
Stránky administrace pak hlásí "Error decoding JSON data: object property name separator ':' expected".
Databázi je pak nutné naimportovat ručně.
Je to pokud v akeeba nechám výchozí nastavení.
Nezkoumal jsem zatím příčiny, píši jako varování.

19. říj 2017 15:20 #132655
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Hm, pěkný, pokud je tam fakt bug, tak to bude možná i můj případ. Duplikoval jsem via Kickstart jeden web ze zálohy od Akeeba na nový hosting a nedaří se mi teď do webu nahrávat ani obrázky. Takže to jdu zase shodit a nahrát celý obsah FTP i DB hezky růčo, jako za starých časů, uff :unsure:

MaK.

--- -- -

19. říj 2017 15:23 #132658
Odpověď od Bong
Moderátor
A to se jedná o zálohy v JPA nebo to platí i pro ZIP?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

19. říj 2017 15:24 #132659
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
nevím, mě to jen znemožnilo přístup do administrace.
FTP se tam nemusí nahrát ručně, stačí jen po ukončení obnovy naimportovat obsah databáze do nové.
Pokud není obsah databáze k dispozice, pak nezbývá než ho ručně vyzobat ze souboru JPA - www.akeebabackup.com/documentation/akeeb...ncy-restoration.html

19. říj 2017 15:25 #132660
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Nevím, Bongu, já jsem importoval jpa.

MaK.

--- -- -
Poděkovali: Bong

19. říj 2017 15:31 - 19. říj 2017 15:33 #132661
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
z logiky věci i pro zip.
Tam je zjevně chyba, když akeeba kickstart plní ze zálohy databázi, tak tam někam omylem nacpe uvozovky.
Ten postup vyzobání databáze ze zálohy je stejný pro JPA i ZIP.

Neumím zatím odhalit, kde přesně chyba vzniká a zda ji jde nějak obejít.

PS, ještě jsem si všiml, že není správně upraven configuration.php. Soubor je zapisovatelný, akeeba ho upraví ale nezmění hodnoty pro public $log_path a public $tmp_path, tedy pro ten případ, kdy přejdu na jinou doménu.
Poděkovali: Bong

Powered by Fórum