Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Wiki na Joomle

14. říj 2017 16:03 #132597
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Když jsem si přečetl podmínky tvůrců komponenty Alter Glossary (za nic neručíme, pokusíme se pomoci, ale možná vám to fungovat nebude, přesto na vrácení peněz nemáte nárok…), k tomu přičetl cenu včetně DPH cca 1350 CZK / rok, přičemž poslední upgrade byl v listopadu 2016, a když ani neexistuje trial verze na vyzkoušení, nakonec jsem šel cestou realizace wiki formou článků. Začínám plnit obsah .

Co bych rád ještě doladil, nad čím budu dál bádat?

- Aby se definice hesla po kliknutí na titulek rozbalila, aniž to čtenáře vykopne ze stránky seznamu kategorie (ale to asi nepůjde, protože definice hesel jsou články s vlastní URL).

- Hodil by se ABC index nahoru, třeba v podobě modulu, avšak to asi taky nepůjde, protože bych do výpisu seznamu musel nějak nacpat třeba kotvy – pak by se daly odkazy z jednotlivých písmen prolinkovat na kotvy. Žádný šikovný modul / plugin jsem na to zatím neobjevil.

- Vymyslet, jak vytvořit hesla se synonymy, aby se po kliknutí čtenář dostal na definici jiného hesla (například „mirrorless“ = „bezzrcadlovka“).

- Na Alter Glossary se mi líbilo, že se daly pod definice hesel připojit odkazy na příbuzná témata + prolinkovat i slova v definicích (jako jsou třeba prolinkovaná slova na Wikipedii).

Budu tedy bádat dál, třeba tenhle polomonolog pomůže i někomu jinému. Víte-li, jak laicky (bez nutnosti něco programovat) vyřešit něco z uvedeného, tipy vítám :)

MaK.

--- -- -
Poděkovali: Bart

16. říj 2017 01:48 #132603
Odpověď od Cony
Moderátor

MaXoft napsal: Víte-li, jak laicky (bez nutnosti něco programovat) vyřešit něco z uvedeného, tipy vítám :)

HA, to byla poznámka na mně? :cheer:

Dobrá mlčím, jen k tomu rozbalování článků - základ by bylo použít blog a ne seznam - ten přece ukáže na jedné stránce víc článků pod sebou (pokud nemají read more).

16. říj 2017 11:39 #132606
Odpověď od H13
Admin

nakonec jsem šel cestou realizace wiki formou článků


Podle mě je to nejlepší cesta, vytvořit si databázi článků a kategorií v Joomle! Nějaká grafická či funkční nadstavba se dá vždy dohledat případně jednoduše dodělat.

Takto já funguji s dokumentací - www.phoca.cz/documentation - Phoca Documentation je nadstavba nad normálními články a kategoriemi. A podobných komponent je hodně. Dodělat pro články například abecední index, a podobně je podle mě jednodušší než to tvořit pro nějakou speciální komponentu. :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. říj 2017 12:02 #132607
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Cony, to nebyla poznámka na tebe :) Jen obecná poznámka, že jakékoliv odkazy na kusy kódu mi jsou k ničemu, když je nezvládnu implementovat.

Na výpis blogu jsem to přepl, ale až bude hesel víc, stránka se dost natáhne a nebude to asi moc přehledné. Možná bych ale mohl nahoru hodit do modulu manuální, třeba i plovoucí, ABCD index , do jednotlivých písmen vložit odkazy na kotvy, a kotvy šoupnout vždy do prvního hesla u každého písmene. Trošku prasárna, ale i to by asi šlo. Případně si pro každé písmeno vytvořit kategorii pro tento účel.

Škoda, že v nastavení Seznamu článků chybí možnost „otevřít článek v pop-up okně“ nebo tak něco. Ale na mobilu by to asi stejně moc nefungovalo.



MaK.

--- -- -

16. říj 2017 12:07 - 16. říj 2017 12:08 #132608
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
H13,

máš to pěkné. Možná bych taky mohl třeba hesla nasázet do nějakých boxů v builderu, ale kdo by se s tím manuálně patlal. Stačilo by mi vymyslet nahoru nějaký automatický index. Objevil jsem docela fajn plg www.regularlabs.com/extensions/quickindex , ale funguje bohužel jen ve článku, nikoliv v popisu kategorie ani v modulu. Škoda.

MaK.

--- -- -

16. říj 2017 13:49 #132614
Odpověď od H13
Admin

ale kdo by se s tím manuálně patlal.

No to by byl samozřejmě nesmysl, to jsou normální kategorie a podkategorie a Phoca Documentation si je automaticky roztřídí do boxů - je to jen alternativa k zobrazení kategorií a subkategorií od Joomla! článků. A to je to, co jsem psal, že je nejlepší použít standardní články a jejich kategorie/subkategorie a forma nebo design jak je zobrazit už je jednoduchá nadstavba.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum