Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Hromadné přesměrování URL

26. zář 2017 08:50 #132397
Hromadné přesměrování URL od Bong
Moderátor
Stará J1.5 běžela s JoomSEF, kde bylo zakázané zobrazování sekcí a kategorií v adrese a výsledný tvar URL byl vždy:

domena.cz/nazev-clanku.html

V nové J3.x už JoomSEF tyto parametry nemá, takže URL jsou prakticky shodné s Joomlou. A JoomSEF se chci stejně zbavit. V URL je uvedena kategorie a podkategorie (nebo dle menu):

domena.cz/kategorie/podkategorie/nazev-clanku.html

Potřebuji nějaké elegantní řešení pro hromadné přesměrování z původních adres na nové, kvůli vyhledávačům a podobně.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

26. zář 2017 12:06 #132400
Odpověď od Cony
Moderátor
Čistě teoreticky - J3.8 by měla umět vynechávat ID článků z URL. Pokud by homepage byla např. blog, nebo featured, pak by s touto možností stará url mohla odpovídat těm novým, resp. zobrazil by se správný článek. Jen mně to tak napadlo, zatím jsem nezkoušel...

26. zář 2017 18:48 - 26. zář 2017 19:01 #132402
Odpověď od Bong
Moderátor
Podobně jsem také uvažoval, ale nefunguje to.
Jediné co funguje, je vytvořit pro článek samostatnou položku menu.

Šlo by využít přesměrování na nové adresy v .htaccess nebo Přesměrování Joomly.
U malých webů to není problém, ale mám tu 10000 článků.

Už mě napadá jen nějaké hrábnutí do kódu, nebo (pokud to bude fungovat) povypínat v současné verzi s JoomSEF nezobrazování sekcí a kategorií v URL a nechat to chvíli běžet, než si vyhledávače přeindexují...
Jenže, pouhé přepnutí mi ze starých krátkých URl přesměrování 301 na nové nezařídí. Původní budou nadále fungovat.

Jestli to má vůbec cenu se tím zabývat... prostě přejít na novou verzi a hotovo.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

26. zář 2017 22:55 #132403
Odpověď od Cony
Moderátor
U 10 tisíc přesměrování v htaccess bych se obával výkonu, na to podle mně htaccess stavěný není. To už radšíi to přesměrování v Joomle. Nějak to vyexporotvat z JoomSef, včetně ID článků, "dogenerovat" aktální url a přes phpMyAdmin nahrát do databáze...

Teoreticky by asi šel napsat nějaký plugin, varianta interního pluginu pro přesměrování - při chybě 404 by se snažil dohledat článek dle URL a aliasu a případně přesměroval...

26. zář 2017 23:11 - 26. zář 2017 23:12 #132404
Odpověď od Bong
Moderátor
Právě jsem u hledání podobných pluginů (Direct Alias, Route 66,...).
Ale nějak je nemohu donutit generovat čistě domena.cz/nazev-clanku.html. Vždycky tam je něco navíc a nebo končí na 404.
Třeba jen dobře nechápu jak pracují. Dám vědět výsledek.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. zář 2017 00:56 #132406
Odpověď od Cony
Moderátor
Já to myslel spíš opačně. Tj. nesnažit se vytváře nová URL v nové Joomle, ale odchytávat stará a pro ty se snažit najít přesměrování.

Plugin přeměrování funguje tak, že pokud by mělo dojít k zobrazení chyby 404 (tj. router Joomly nenajde odpovídající URL), podívá se do databáze přesměrování, a když v ní najde aktuální URL tak přesměruje.

Pokud by se napsal plugin, který by se místo kouknutí do databáze přesměrování pokusil dohledat článek dle aliasu, a pokud by jej našel tak přesměroval na novou adresu článku, bylo by asi pořešeno. Nevím ale nakolik odpovídají aliasy těm starým URL. Pokud by neodpovídaly, vyžadovalo by to ještě při převodu nějaké dokopírování starých URL např. do pole Externí odkaz u článků - to pole nemá žádnou spec. funkci ani určení.

Powered by Fórum