Seskládání překrývajících se DIVů

Cufe
14. zář 2017 09:31 #132282
Ahojte, už delší dobu bojuji s úpravou DIVů tak, aby se mi seskládali pod sebe, pokud se překrývají. jedná se o stránku, kde se vytváří rozvrh hodin/lekcí. Pokud se vytvoří lekce, které se v rámci 1 času překrývají, tak vždy ta následující překryje tu předchozí a jsou v 1 lajně. Nedaří se mi tyto divy "rozházet" do 2 řádků (případně 3 atd dle počtu překrývajících se lekcí v rámci 1 času). Má to být v principu jako Masonry orientované horizontálně (vizte příloha). Věděl by někdo, jak to nastylovat? Aktuálně používam pro ohraničující divy v css display: table-cell. Odkaz na stránku zde

Díky předem za případné reakce.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!
Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Ernst
14. zář 2017 10:11 #132285
Chápu to dobře, že místo překrývání se druhá akce má být v jednom řádku tabulky pod tou první?
Co je to za komponentu?

Odpověď od Cufe
14. zář 2017 10:24 #132286
Ano, v jednom "řádku" pod tou první (respektive předchozí, pokud je již v daný čas nějaká vytvořena). Je to nová komponenta, není nikde zveřejněná. Jedná se o to, aby když třeba v čase 8:00 - 9:00 je již napozicován první div, pokud je vytvořen další div v čase 8:30 - 9:30, aby ten druhý šel pod a nezakrýval ten předchozí. Stejně tak, pokud by byla 2 divy ve stejný čas (pozici). Existuje pro to vůbec nějaká úprava?

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Odpověď od Ernst
14. zář 2017 10:46 #132287
Ptal jsem se co je to za komponentu.
Pomocí CSS to asi takhle udělat nepůjde, bude se to muset udělat pomocí javascript.

Odpověď od Cufe
14. zář 2017 10:53 #132288
Komponenta nemá název. Je to komponenta pro vytváření rezervací pro tělocvičnu, která se teď udělala a nyní přicházím na problém s překrýváním.

Odpověď od Cony
14. zář 2017 12:18 #132290
Bez JS to asi opravdu nepůjde. Týdenní zobrazení se navíc obvykle dělá na výšku.
Co použít nějaké hotové řešení - třeba FullCalendar ?

Odpověď od Cufe
14. zář 2017 13:30 #132292
Ok, díky za názory. Měl by někdo zájem za úplatu daný problém vyřešit?

Odpověď od Ernst
14. zář 2017 14:56 #132295
já bych doporučil to asi opravdu řešit nějakou hotovou komponentou

Odpověď od Cufe
14. zář 2017 16:05 #132297
Bohužel jsem žádnou vyhovující, která by uměla spravovat lekce i registrace/přihlášení na ně, nenašel.

Odpověď od Ernst
19. zář 2017 23:31 #132347
má tam být integrována i platba nebo ne?