Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Archiv a drobečková navigace

31. srp 2017 11:50 #132193
Archiv a drobečková navigace od Teofil
Návštěvník
Ahoj. Má někdo zkušenost s archivem článků?
Řeším následující problém - po skončení školního roku chci články dát do stavu "archivováno". Samotnou kategorii, kde se články nachází (např. starý školní rok),ale nemohu nastavit jako "archivováno" neboť potom při hledání v archivu po kliknutí na daný článek se prostě neotevře (koukám na seznam článků v blogovém pohledu). Tak že kategorii jsem nechal jako zveřejněnou. Pak se tedy ptám na co je dobré mít u kategorie stav archivováno, když taková kategorie (resp. její články) nejsou viditelné? Tedy já je v archivu v pohledu blogu vidím, ale kliknutím se na ně nedostanu.
Napadlo mě, jestli to nesouvisí s přepisem adres (rewrite modul). Tak jsem si "pěkné adresy" vypnul a stejně nic.
Nakonec to vypadá tak, že budu staré kategorie prostě dávat do kategorie s názvem "Starší články" a hotovo. Zůstanou normálně ve stavu zveřejněno. V tom případě je ale škoda, že nelze využít toho filtru, co v archivu je, kde si můžu najít měsíc či rok a v něm hledat.
Také s tím souvisí nefunkčnost drobečkové navigace, která je v archivu rovněž nějaká podivná.
Pokud jsem nepochopil princip archivu, tak se omlouvám za zbytečný příspěvek.

02. zář 2017 13:33 #132202
Odpověď od Bong
Moderátor
K čemu je archivování článků v praxi mě také není moc jasné :-). Stejně se v administraci pletou a překážejí...
Pokud jsem potřeboval tak nejen u článků, ale třeba i souborů ke stažení a podobně jsem to řešil zvláštní kategorií (případně s dalšími podkategoriemi), kam jsem články, soubory,... po skončení roku přesunul.
V nových verzích Joomly by mohlo jít využít i štítků, které lze hromadně přidat a použít tak k filtrování obsahu...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum