Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Administrace pro blbce a debily

22. srp 2017 17:08 #132121
Administrace pro blbce a debily od Martin70
Zkušený uživatel
Ahoj. Jak řešíte administraci, pokud si zákazník vkládá obsah sám? Já s tím mám stále problém. I když jsem omezil práva, zjednodušil profil JCE editoru na pár nástrojů, tak stejně mi tam lidi dělají prasárny - vkládají svoje fonty, obarvují a zvětšují text, obrázky mají jiný formát a celé to "rozhodí".

Řešíte to nějak? Úpravou admin šablony nebo nějakým "admin" rozšířením?

Díky.

22. srp 2017 21:53 #132125
Odpověď od Bong
Moderátor
V nastavení JCE ale najde více než jen možnost skrytí tlačítek. Stačí zapnout "Čištění HTML" a definovat, které prvky, atributy a hodnoty chcete zakázat. Stejně tak můžete zakázat skripty, php a css. Existuje i čištění textu vloženého z Wordu...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

22. srp 2017 23:26 #132128
Odpověď od Cony
Moderátor

Martin70 napsal: ...zjednodušil profil JCE editoru na pár nástrojů ... vkládají svoje fonty, obarvují a zvětšují text

Ty dvě věci se vylučují :-) První co v JCE zakázat jsou fonty a barvičky, ty lákaj BFU nejvíc... Plus to čištění apod. jak psal Bong.

23. srp 2017 07:57 #132130
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Nastavení JCE už se mi podařilo celkem vychytat. Ještě bych potřeboval trochu zjednodušit administraci, aby se třeba u přehledu článků nahoře nezobrazovalo "Zkontrolovat, Archivovat, Dávkové zpracování" nebo v hlavním panelu "5 nejoblíbenějších článků, posledních 5 přihlášených" atd. Stále prskají, že je to moc složité. Ale nevím, zda se tím zabývat nebo je poslat někam....

23. srp 2017 08:04 #132131
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Ideální by bylo (to je jen moje představa), kdyby si ten článek vložili jakoby pomocí formuláře, kde by vyplnili formulářová pole Název článku, Text a eventuelně připojili obrázek a hotovo.

Hledal jsem admin šablony, ale těch moc není a ani nic podobného neřeší. Koukal jsem v rychlosti na Form2Conent, Flexicontent apod., ale to asi taky není to, co hledám.

23. srp 2017 09:10 #132132
Odpověď od Bong
Moderátor

Martin70 napsal: Ještě bych potřeboval trochu zjednodušit administraci, aby se třeba u přehledu článků nahoře nezobrazovalo "Zkontrolovat, Archivovat, Dávkové zpracování" nebo v hlavním panelu "5 nejoblíbenějších článků, posledních 5 přihlášených" atd...


Tlačítka s funkcemi v seznamech "Zkontrolovat, Archivovat, Dávkové zpracování" jsou důležitá, ale nikdo je nemusí používat, když nepotřebuje, nikde se nepletou a jsou pouze v seznamech.

Moduly "5 nejoblíbenějších článků, posledních 5 přihlášených", jsou normální moduly, jenže v administraci. Nic vám nebrání je v Správci modulů skrýt.

Martin70 napsal: Ideální by bylo (to je jen moje představa), kdyby si ten článek vložili jakoby pomocí formuláře, kde by vyplnili formulářová pole Název článku, Text a eventuelně připojili obrázek a hotovo....


Podívejte se do Možnosti ve Správce článků, tam si můžete pro články skrýt nebo nastavit co potřebujete. Vaši představu lze splnit:

Možnosti zveřejnění NE
Možnosti článku NE
Obrázky a odkazy v administraci ANO
Obrázky a odkazy ve veřejné části ANO
+ vypnout editor (nechat jen textový Editor - Žádný)

Pak bude mít uživatel možnost pouze zadat Titulek, obsah článku (a i když bude kopírovat z Wordu, vloží jen text) případně připojit 3 obrázky a odkazy a jejich zobrazení přesně definované dle šablony...

Něco podobného se tu řešilo vzhledem k ovládání z mobilu www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...endly?start=6#132070

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum